Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 5553
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przed wyborami podwyżki dla urzędników?

Wtorek, 20 marca 2018, 8:29
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2018, 5:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przed wyborami podwyżki dla urzędników?
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Marcin Zawiła podczas wczorajszej (19.03) konferencji prasowej, w czasie której poinformował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję – zapowiedział jednocześnie, że złoży propozycję zmian w budżecie miasta, uwzględniającą podwyżki płac w sferze komunalnej.

- W sytuacji, kiedy zaczynamy odczuwać odpływ pracowników, którzy podnoszą, że zarobki wokół są bardzo wysokie, natomiast w całym sektorze komunalnym Miasta Jeleniej Góry są bardzo zróżnicowane - postanowiłem zaproponować zmiany w budżecie dla około 1400 ludzi - zapowiedział Marcin Zawiła. Chodzi zarówno o pracowników Urzędu Miasta, ale też o administrację i obsługę w szkołach, MOPS-ie, instytucjach kultury i wielu innych miejskich instytucjach. Regulacje płac mają wynieść średnio 300 zł na osobę, z założeniem, że mają dotyczyć przede wszystkim najmniej zarabiających. - Mamy bardzo dużo ludzi, którzy siedzą na stawkach minimalnych, a bardzo bym nie chciał, żeby od nas odeszli, a odchodzą głównie fachowcy, ludzie z wykształceniem - argumentował prezydent.

O wysokości podwyżki dla danego pracownika będą ostatecznie decydować szefowie instytucji w porozumieniu ze związkami zawodowymi. Jak zapowiada prezydent, w sumie koszt podwyżek dla budżetu miasta to 4 miliony złotych. Jeśli Rada Miejska zgodzi się na takie rozwiązanie podczas sesji 27 marca, to w kwietniu, bądź maju 2018 r. regulacje zostałyby wprowadzone w życie.

Gdzie w budżecie miasta znaleziono środki na podwyżki? - Mamy bardzo dobre wykonanie podatku PIT - większe, niż się spodziewaliśmy. Przy niskim bezrobociu, wzrastających stawkach wpływy są większe i z tych funduszy chcemy to pokryć - wyjaśnia M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (122) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group