Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7339
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Projekty w Budżecie Obywatelskim Karpacza 2020

Czwartek, 3 października 2019, 13:14
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 7:39
Autor: WAC
Karpacz: Projekty w Budżecie Obywatelskim Karpacza 2020
Fot. WAC
Znamy już listę zadań, na które będą mogli głosować mieszkańcy Karpacza w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego tego miasta.

Przypomnijmy. W przyszłorocznym budżecie samorządu Karpacza na projekty budżetu partycypacyjnego zarezerwowano 300 tysięcy złotych, o 40 tysięcy więcej niż w tym roku. W tym na projekty, których realizacja może następować na terenie całego obszaru miasta przeznaczono 100 tysięcy złotych, a na projekty realizowane w poszczególnych czerech strefach, na jakie na potrzeby budżetu obywatelskiego podzielono Karpacz - po 50 tysięcy złotych dla każdej ze stref.

W pierwszej strefie (Karpacz Górny) zgłoszono tylko jeden projekt: "Uliczna siłownia Street Workout", który przejdzie do realizacji bez głosowania. Podobnie będzie w strefie trzeciej (Karpacz Dolny), gdzie bez głosowania zostaną zrealizowane dwa projekty: "Ścieżka szutrowa" i "Uporządkowanie byłego placu kolejowego celem utworzenia tymczasowego parkingu i lepszej komunikacyjności". W strefie drugiej (Karpacz Centrum) mieszkańcy będą mieli do wyboru trzy projekty: "Czysta ulica i okolica = EKO Karpacz", "Rozbudowa istniejącego monitoringu miejskiego" i "Rekreacja i wypoczynek w Karpaczu". W strefie czwartej nie zgłoszono żadnego zadania do Budżetu Obywatelskiego Karpacza 2020.

W każdej ze stref odbędzie się głosowanie na projekt ogólnomiejski. Do wyboru jest: "Wykonanie utwardzenia odcinka drogi do dolnego parkingu przy cmentarzu", "Poprawa dostępności ścieżek spacerowych", "Integracja sportowa mieszkańców Karpacza".

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group