Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 4225
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problemy z segregacją śmieci w Cieplicach

Środa, 3 kwietnia 2013, 7:40
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2013, 7:32
Autor: Mea
Jelenia Góra: Problemy z segregacją śmieci w Cieplicach
Fot. Mea
– Nie wiem po co jest ta segregacja, skoro i tak wszystkie odpadki lądują w jednym pojemniku śmieciarki – alarmuje mieszkaniec Osiedla Widok, gdzie trwa próbna segregacja odpadów.

- Na Osiedlu Widok wystawiłem wczoraj (02.04.) obok śmietnika worki z posegregowanymi odpadami, po czy zobaczyłam, że pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wrzucają je do tego samego pojemnika, co odpady zmieszane z mojego kubła na odpadki. Zaśmiecam sobie mieszkanie przechowując posegregowane odpady, a i tak moja praca idzie na marne – dziwił się mieszkaniec Osiedla Widok.

Prezes MPGK Włodzimierz Stasiak poinformował, że odpady posegregowane z Osiedla Widok będą zabierane dopiero 15 kwietnia. – Każdy z mieszkańców otrzymał kalendarz, w którym zaznaczono dni na odpowiednie kolory, takie jak mają worki, by było wiadomo, kiedy powinni poszczególne worki z posegregowanymi śmieciami wystawiać. Najpierw będzie jechał samochód po śmieci zmieszane, potem po opróżnieniu ten sam przyjedzie po odpady segregowane. Jednak w sytuacji, gdy mieszkaniec wystawi taki worek w innym terminie, to nasi pracownicy powinni go wrzucić do osobnego pojemnika, który znajduje się w śmieciarce. Jeśli jednak mieszkańcy chcą wcześniej pozbyć się np. plastikowych butelek, to mogą to zrobić, wrzucając je do standardowych pojemników na plastik, a nie wystawiać w nieodpowiednie dni – powiedział Włodzimierz Stasiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group