Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7968
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problem z parkowaniem

Czwartek, 5 marca 2020, 6:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 marca 2020, 7:25
Autor: WAC
Jelenia Góra: Problem z parkowaniem
Fot. Czytelnik
Chciałbym zgłosić palący problem przy ulicy Działkowicza 2 oraz 2A w Jeleniej Górze – pisze w mailu do naszej redakcji pan Grzegorz. – Mieszkańcy tych bloków notorycznie parkują na trawnikach, a ostatnimi czasy nawet na terenie placu zabaw, tuż przy piaskownicy.
Sprawa była zgłaszana kilkakrotnie do straży miejskiej oraz policji, jednak obie służby twierdzą, że nic w tej sprawie nie mogą zrobić ponieważ jest to teren wspólnoty mieszkaniowej bloku Działkowicza 2 oraz 2A - mówi nasz Czytelnik. - Strażnicy miejscy przekazywali zarządcy ten problem, jednak był on ignorowany.

Słowa naszego Czytelnika o problemach z brakiem miejsc do parkowania w tym rejonie potwierdza Artur Chmielewski ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

W tym rejonie brak jest wydzielonego terenu do parkowania - mówi A. Chmielewski. - Nieopodal znajduje się jedynie niewielki parking miejski na około 40 aut. Dlatego mieszkańcy obu budynków, podobnie jak na całym Zabobrzu, borykają się z niedoborem miejsc, gdzie mogą postawić swoje samochody.

Ryszard Rawski z firmy Domicus zarządzający obiema wspólnotami zna problem, jednak przypomina, że teren w pobliżu bloków od wielu lat nie jest placem zabaw. Ten został zlikwidowany już kilkanaście lat temu. W tej sytuacji widać jednak światełko w tunelu, gdyż być może jeszcze w tym roku przy budynkach zostaną urządzone miejsca do parkowania.

Jesteśmy dzierżawcą tego terenu dopiero od roku i przymierzamy się do urządzenia tam parkingu - mówi R. Rawski. - Wymaga to sporych nakładów, między innymi na jego ogrodzenie, aby nie parkowały tam obce pojazdy. Inwestycja ta musi jednak troczę poczekać, gdyż obecnie jesteśmy w trakcie realizacji innych zadań, między innymi kosztownej wymiany pionów kanalizacyjnych. Ostatnio też zlikwidowaliśmy w jednym z bloków instalację gazową, a kilka lat temu przeprowadziliśmy termomodernizację obu bloków. Mimo to wymagają one nadal sporych nakładów - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

20
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
13%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
15%
Złości
13
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group