Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 4450
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent Łużniak wspiera akcję Bustowskiego

Środa, 14 kwietnia 2021, 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent Łużniak wspiera akcję Bustowskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Z budżetu miasta Jeleniej Góry zostanie sfinansowane badanie 100 dzieci na obecność glifosatu w organizmie. Decyzję taką, na wniosek Marcina Bustowskiego, podjął Jerzy Łużniak.
Prezydent Miasta Jeleniej Góry podjął decyzję o zbadaniu 100 dzieci ze szkół podstawowych na obecność glifosatu - nie kryje zadowolenia Marcin Bustowski, lider Przebudzonych Konsumentów - partii w organizacji.
Rozpoczynamy etap walki o eliminację tego z obrotu i o prawdziwe polskie rolnictwo oparte o budżet i Agencję Bezpieczeństwa Żywności z normami. Chcemy zdrowo żyć musimy zadbać o polskie rolnictwo i najwyższej jakości surowce, które nie mogą być psute chemią w systemie przetwórstwa rolno-spożywczego - dodał M. Bustowski.

Wystąpiliśmy do kilku laboratoriów o wycenę w ramach rozeznania rynku, bo kwota badań jest poniżej 30 000 euro, czyli bez przetargu w formie zbierania ofert. Tylko jedno laboratorium się odezwało i teraz negocjujemy ceny - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta.

Dyrektorzy szkół podstawowych zwrócili się już do rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci zostały zbadane.

Marcin Bustowski z podobnym wnioskiem zwrócił się do wielu samorządów regionu - póki co pozytywną decyzję otrzymał jedynie w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

36
42%
Cieszy
25
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
12
14%
Złości
12
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group