Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8887
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent chce podnieść niektóre podatki

Sobota, 18 listopada 2017, 8:49
Aktualizacja: Niedziela, 19 listopada 2017, 6:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent chce podnieść niektóre podatki
Fot. Przemek Kaczałko
Około 800 tysięcy złotych ma przynieść do budżetu miasta wzrost niektórych podatków zaproponowanych przez prezydenta Marcina Zawiłę. Wczoraj (17.11) nad projektem uchwały obradowały wspólnie Komisja Finansów i Budżetu oraz Komisja Rozwoju, które niejednomyślnie wydały pozytywną opinię.

Zaproponowane zmiany dotyczą niektórych podatków od nieruchomości. - To, co zostało zaproponowane przez prezydenta to jest wypośrodkowanie tego, co moglibyśmy zrobić. Podatek od nieruchomości ma dwa finansowania: ten wpłacany przez ludzi i maksymalna stawka określona przez Ministra Finansów. Jeżeli zastosujemy maksymalną stawkę to budżet państwa dopłaci nam do tzw. subwencji zrównoważonej - tłumaczy Stanisław Dziedzic, przewodniczący Komisji Finansów i Budżetu. Średnio podwyżka ma wynieść 1.98 proc., co ma być nieznacznie odczuwalne dla przedsiębiorców. - W skali potrzeb miasta to bardzo znikomy procent i nie bardzo obciążający podatników, bo lepiej podnieść po kilka groszy systematycznie, niż po kilku latach dużą podwyżkę - stwierdził S. Dziedzic.

Obie komisje nie były jednomyślne, pozytywną opinię za podwyżką wydali m.in. Stanisław Dziedzic, Alicja Szklarska, Danuta Wójcik i Anna Bałkowska. Biorąc pod uwagę, że większość radnych dostała projekt uchwały dopiero tuż przed posiedzeniem komisji i nie miała czasu zagłębić się w jej meritum, wydaje się, że wynik głosowania na sesji zaplanowanej na 28 listopada jest sprawą otwartą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1003
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group