Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13104
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydencka szachownica

Wtorek, 14 września 2010, 7:59
Aktualizacja: Środa, 15 września 2010, 7:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Prezydencka szachownica
Fot. TEJO
Zaczyna się gorączka związana z jesiennymi wyborami samorządowymi. Ich termin wciąż nie jest znany, ale sztaby już zaczynają swoją aktywność.

Członkowie Platformy Obywatelskiej, którzy chcieliby uzyskać poparcie tej organizacji, mają do środy czas, aby zgłosić to w partii. Jeśli chętnych będzie więcej niż jedna osoba, zostaną przeprowadzone prawybory. Warunkiem przystąpienia do nich jest jednak deklaracja, że dana osoba nie wystartuje z innej organizacji.

Takie postawienie sprawy nie ułatwia ewentualnego zamiaru kandydowania z Platformy Obywatelskiej urzędującego prezydenta Marka Obrębalskiego. Wiadomo, że jego konkurentem jest Marcin Zawiła, aktualnie poseł na Sejm RP. Ten już wyraził chęć startu w wyborach pod warunkiem uzyskania poparcia ze strony partii i wyborców. Jeśli więc dwaj panowie zdecydują się na start z ramienia PO, jeden będzie musiał odpaść w przedbiegach. Obydwaj zaś mają apetyt na fotel szefa miasta. W tej sytuacji nie jest wykluczone, że M. Obrębalski nie wystartuje z listy PO, ale poprze go organizacja Rafała Dutkiewicza „Dolny Śląsk XXI”.

Wiadomo już, że Prawo i Sprawiedliwość w jesiennym starciu o prezydenturę Jeleniej Góry reprezentowała będzie posłanka Marzena Machałek. Oficjalnie taka decyzja ma zostać ogłoszona w nadchodzący piątek.

Wcześniej wolę startu wyrazili Robert Prystrom, prezes Wspólnego Miasta, oraz Sylwester Urbański, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group