Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Prewencyjne działania Policji w związku ze Świętami Wielkanocnymi

Środa, 23 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 14:01
Autor: kmp
W związku ze zbliżającymi się Świętami część z nas planuje wyjazdy na kilka dni do rodziny czy przyjaciół. Istnieje niebezpieczeństwo, że przestępcy w tym czasie mogą zainteresować się naszymi opuszczonymi chwilowo mieszkaniami.

W tym okresie Policjanci pełnią wzmożoną służbę patrolowo-interwencyjną m.in. po to, aby zapobiec takim zdarzeniom. Jednak wszyscy mogą i powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia przestrzegając następujących rad i wskazówek:
• Wyjeżdżając na dłużej, należy poprosić zaufaną osobę o opróżnienie skrzynki na listy, tak aby pozostawiona dla nas korespondencja nie stała się pożywką dla „złodziei”
• W trakcie nieobecności dobrze jest zadbać o tzw. „ożywienie mieszkania „ poprzez zamontowanie „włączników zmierzchowych” światła, jak również wykorzystać inne osiągnięcia techniki. W domach jednorodzinnych dobrze jest zainstalować dobre oświetlenie, domofon, cichy alarm. Jednakże nic nie zastąpi sąsiada. Im bardziej wścibski i więcej wypatrujący sąsiad tym lepiej dopilnuje naszego mieszkania.
• Przed wyjazdem należy zadbać o to, aby biżuterię ulokować w skrytkach bankowych, a pieniądze na koncie.
• Niebezpiecznie jest eksponować swoje bogactwo. Można te informację nieopatrznie przekazać złodziejowi, a nawet bandycie i stracić nie tylko mienie, ale również życie. Nikt nie może mieć pewności do kogo ta informacja trafi;
• Rodzice powinni uczulić swoje dzieci na kontakty z nieznajomymi, gdyż włamywacz zanim zdecyduje się na włamanie musi zdobyć wiedzę o zasobach mieszkania, dlatego najłatwiej tę wiedzę wydobyć podstępnie od dzieci.
Policja jeleniogórska w tym czasie będzie skutecznie reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Należy pamiętać, że tradycja związana z tzw. ”lanym poniedziałkiem” powinna przebiegać w granicach rozsądku. Policja będzie dyscyplinować te osoby, których zachowanie może zagrażać bezpieczeństwu innych. W zależności od znamion czynu policjanci będą kierować sprawy do Sądu Grodzkiego bądź wszczynać postępowania karne.
Wspólnie zadbajmy o to, żeby tradycja była tradycją a nie wybrykiem chuligańskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group