Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 14 lutego
Imieniny: Liliany, Walentego
Czytających: 11048
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Prewencyjne działania Policji w związku ze Świętami Wielkanocnymi

Środa, 23 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 14:01
Autor: kmp
W związku ze zbliżającymi się Świętami część z nas planuje wyjazdy na kilka dni do rodziny czy przyjaciół. Istnieje niebezpieczeństwo, że przestępcy w tym czasie mogą zainteresować się naszymi opuszczonymi chwilowo mieszkaniami.

W tym okresie Policjanci pełnią wzmożoną służbę patrolowo-interwencyjną m.in. po to, aby zapobiec takim zdarzeniom. Jednak wszyscy mogą i powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia przestrzegając następujących rad i wskazówek:
• Wyjeżdżając na dłużej, należy poprosić zaufaną osobę o opróżnienie skrzynki na listy, tak aby pozostawiona dla nas korespondencja nie stała się pożywką dla „złodziei”
• W trakcie nieobecności dobrze jest zadbać o tzw. „ożywienie mieszkania „ poprzez zamontowanie „włączników zmierzchowych” światła, jak również wykorzystać inne osiągnięcia techniki. W domach jednorodzinnych dobrze jest zainstalować dobre oświetlenie, domofon, cichy alarm. Jednakże nic nie zastąpi sąsiada. Im bardziej wścibski i więcej wypatrujący sąsiad tym lepiej dopilnuje naszego mieszkania.
• Przed wyjazdem należy zadbać o to, aby biżuterię ulokować w skrytkach bankowych, a pieniądze na koncie.
• Niebezpiecznie jest eksponować swoje bogactwo. Można te informację nieopatrznie przekazać złodziejowi, a nawet bandycie i stracić nie tylko mienie, ale również życie. Nikt nie może mieć pewności do kogo ta informacja trafi;
• Rodzice powinni uczulić swoje dzieci na kontakty z nieznajomymi, gdyż włamywacz zanim zdecyduje się na włamanie musi zdobyć wiedzę o zasobach mieszkania, dlatego najłatwiej tę wiedzę wydobyć podstępnie od dzieci.
Policja jeleniogórska w tym czasie będzie skutecznie reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Należy pamiętać, że tradycja związana z tzw. ”lanym poniedziałkiem” powinna przebiegać w granicach rozsądku. Policja będzie dyscyplinować te osoby, których zachowanie może zagrażać bezpieczeństwu innych. W zależności od znamion czynu policjanci będą kierować sprawy do Sądu Grodzkiego bądź wszczynać postępowania karne.
Wspólnie zadbajmy o to, żeby tradycja była tradycją a nie wybrykiem chuligańskim.

Sonda

Tłusty czwartek za nami. Pochwalcie się ile zjedliście pączków?

Oddanych
głosów
143
1
34%
2-3
43%
4-5
13%
Więcej niż 5
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Inne wydarzenia
Wystartował 50. Bieg Piastów. Znakomici Jeleniogórzanie!
 
Edukacja
Uczniowie Żeroma przygotowują się do koncertu
 
Pogoda
To nie koniec zimy, wrócą mrozy
 
Aktualności
Wywrotka betoniarki
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group