Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7816
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera „Tylko jednego dnia” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wtorek, 1 października 2013, 7:16
Aktualizacja: 7:17
Autor: Elster
Jelenia Góra: Premiera „Tylko jednego dnia” w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Organizator
W Zdrojowym Teatrze Animacji trwają intensywne próby do pierwszej premiery nowego sezonu artystycznego 2013/14. Agata Kucińska przygotowuje inscenizację „Tylko jeden dzień” autorstwa Martina Baltscheita. Premiera już w najbliższą niedzielę (6 października) o godz. 16.00.

O czym będzie opowieść? O czymś, co może nadać sens naszym dniom. Bohaterami są Lis i Dzik. Mają zupełnie odmienne natury, ale obaj fascynują się delikatnością i urodą jętki jednodniówki. Smuci ich jednak jej niezwykle krótkie życie, które trwa tylko jeden dzień. Gdy więc rodzi się jętka, nieświadoma swego dalszego losu, Lis i Dzik nie mają serce, by jej wyjawić smutną prawdą. I wymyślają kłamstwo, które całkowicie zmieni krótkie życie muszki. Czy na dobre?

Scenografią do przedstawienia przygotowała Anna Chadaj, a muzykę – Sambor Dudziński.

Autorem sztuki jest niemiecki pisarz, ilustrator, dramaturg, aktor i lektor radiowy Martin Baltscheit. Urodzony w 1965 r. w Düsseldorfie, studiował grafikę użytkową w Folkwang Universität der Künste w Essen. W latach 1986-92 był członkiem trupy teatralnej „Junges Ensemble Düsseldorf“. Po rozpoczęciu kariery jako rysownik komiksów, napisał i zilustrował książki dla dzieci, zabaw, gier i bajek. W radiu pracował jako prezenter i autor programów dla dzieci WDR-5 Bärenbude. Od roku 1997 pracuje również jako lektor książki audio, słuchowisk radiowych i reklam. Jest laureatem najważniejszych nagród przyznawanych w Niemczech: Kinderbuchpreis (2009), Deutscher Jugendliteraturpreis (2011) oraz Deutscher Jugendthetarpreis (2010).

„Tylko jeden dzień” reżyseruje Agata Kucińska, absolwentka Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od roku 2005 związana z Wrocławskim Teatrem Lalek. Uhonorowana wieloma nagrodami, w tym za reżyserię „Żywotów świętych osiedlowych” została obsypana nagrodami, m.in. na 25. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz 5. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY - I nagroda jury głównego i wyróżnienie jury młodzieżowego.

W obsadzie przedstawienia znaleźli się: Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Radosław Biniek i Rafał Tadeusz Ksiądzyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group