Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5958
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera nowego singla Leniwca!

Czwartek, 23 czerwca 2016, 8:38
Aktualizacja: Piątek, 24 czerwca 2016, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Premiera nowego singla Leniwca!
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (22.06) w godzinach wieczornych miała miejsce internetowa premiera najnowszej piosenki zespołu Leniwiec pt. „Moje miasto”. Teledysk nagrywany był pod koniec kwietnia br. w Cieplicach, a efekty już są widoczne na kanale youtube zespołu.

„Moje miasto” to najnowsza piosenka zespołu Leniwiec. - To sugestywny obraz miejsc, które nas otaczają i do bólu prawdziwe przesłanie. Utwór zaprowadza nas w miejsca, gdzie szary człowiek nie ma nic do powiedzenia, gdzie rządzą znajomości i układy. Niewesoła opowieść osłodzona rytmami ska i przyprawiona cudowną naturalnością dzieci, które zagrały pierwszoplanowe role w teledysku – opisuje Zbigniew „Mucha” Muczyński.

Jest to pierwszy z utworów, który będzie promować najnowszy krążek jeleniogórskiej kapeli. Jego tytuł to „Raj”. - Ponad dwadzieścia lat na scenie, ponad 700 koncertów. Najwyższy czas na nowy, siódmy krążek zespołu. Ten ironiczny tytuł zapowiada płytę, która przeniesie nas na ulice pełne demonstrantów (Chłopcy z Placu Broni), odsłoni układy i układziki (Moje miasto), pokaże niegrzeczną miłość (Miłość jak z horroru), zaprowadzi nas do getta warszawskiego (Edelman), w mroczne bramy miast (Raj), a nawet do domu publicznego (Królowa nocy). Mimo wszystko będzie też pozytywnie. Będziemy żegnać kumpla idącego do wojska (22 kolejki wódki), gasić nienawiść (Mandela), i chodzić po górach (Moje Karkonosze) – ujawnia wokalista zespołu.

„Raj” jest przebojową mieszanką ostrego grania punkowego z klimatami ska, reggae i folk. Wartość płyty podnosi udział gości. Tym razem Leniwiec zaprosił Smalca (Gaga/Zielone Żabki), Jacka Stęszewskiego (Koniec Świata) oraz Nyla. Nie da się nie wspomnieć o doskonałych tekstach – za pióra chwycili Mucha a także Jacek Stęszewski, Przemek Rozenek oraz włocławski poeta Paweł Jasiński.

Zobacz teledysk Leniwca do piosenki pt. „Moje miasto”:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group