Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8111
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Precedensowy wyrok jeleniogórskiego sądu w sprawie handlu w niedzielę

Piątek, 24 marca 2023, 5:58
Autor: KED
Jelenia Góra: Precedensowy wyrok jeleniogórskiego sądu w sprawie handlu w niedzielę
Fot. MT
Czy wyrok Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze stanie się dla handlowców wskazówką, w jaki sposób można prowadzić handel w niedzielę, nie narażając się na kary?

Jeleniogórski Sąd Rejonowy umorzył postępowanie wobec prezes zarządu spółki będącej właścicielem marketu w Jeleniej Górze. Kobiecie postawiono zarzut, że wbrew obowiązującemu zakazowi handlu w niedzielę powierzyła pracownikom sklepu wykonywanie handlu oraz czynności związanych z handlem tego dnia.

Podstawą do umorzenia postępowania stało się to, że w markecie funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu sportowego, a konkretnie rowerów. Prowadzenie tego typu działalności jest obok między innymi wypożyczalni książek jednym z wyjątków wyłączających daną placówką z obowiązku respektowania zakazu handlu w niedzielę.

Co ciekawe i co głównie wziął pod uwagę sąd wydając wyrok uwalniający kobietę od odpowiedzialności wyłączenie to nie zawiera żadnych dodatkowych kryteriów, czy warunków ich zastosowania. Co istotne ustawodawca nie wprowadził w tym zakresie zastrzeżenia (jak to jest m.in. w przypadku działalności pocztowej), iż prowadzona działalność ma być działalnością przeważającą.

Twoja reakcja na artykuł?

139
62%
Cieszy
28
12%
Hahaha
7
3%
Nudzi
5
2%
Smuci
10
4%
Złości
37
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
865
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group