Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5893
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prawo do szczęścia dla wszystkich

Środa, 25 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2006, 17:48
Autor: rylit
Jelenia Góra: Prawo do szczęścia dla wszystkich
Fot. rylit
Niepełnosprawny też może godnie żyć i pracować: to główne hasło Dni Otwartych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze.

Jeszcze do piątku, 27 października, każdy może wejść do placówki, która mieści się przy ulicy Waryńskiego. Można zobaczyć, jak przeprowadza się rehabilitację osób dorosłych, głębiej niepełnosprawnych intelektualnie, które ukończyły naukę szkolną i posiadają w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności wskazania do terapii zajęciowej.

Osoby te biorą udział w zajęciach w kilku pracowniach: gospodarstwa domowego, ogrodniczej, stolarskiej, ceramicznej, plastycznej, krawieckiej, introligatorskiej, poligraficzo-multimedialnej.

– Akcja Otwarte Drzwi kierowana jest do tych osób i instytucji, które często decydują o życiowej roli niepełnosprawnego intelektualnie uczestnika WTZ a w niewystarczający sposób interesują się tymi ludźmi – mówi kierowniczka placówki Danuta Żmijowska.
Chodzi głównie pracodawców, pracowników urzędów pracy, komisje orzecznictwa o niepełnosprawności, służbę zdrowia, ośrodki pomocy społecznej.

Należy podkreślić fakt wielkiego zaangażowania ludzi pracujących w tej placówce. Mimo że to jest ich praca, za którą otrzymują wynagrodzenie, to jednak wymaga to wielu wyrzeczeń.

Miejmy nadzieję, że ta akcja zwróci uwagę odpowiednich instytucji i osób na trudny los ludzi "sprawnych inaczej".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group