Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7415
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawnik pomoże niepełnosprawnym

Piątek, 26 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Ania
Raz w tygodniu na osoby niepełnosprawne w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych czekać będzie prawnik, który bezpłatnie udzieli im porady. Osoby zainteresowane powinny wcześniej zadzwonić i umówić się.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od czterech lat prowadzi bezpłatne konsultacje dla osób niepełnosprawnych. Uzyskają one pomoc psychologiczną i prawną, dowiadują się jak eliminować bariery architektoniczne.

Osoby niepełnosprawne potrzebujące pomocy powinny zadzwonić pod numer telefonu zaufania: 75 75 231 83. Nie zawsze uzyskają od razu odpowiedź, ponieważ sprawy wyjątkowo skomplikowane wymagają sprawdzenia i weryfikacji.

Od tego tygodnia częściej będzie przyjmował prawnik. Do tej pory można się z nim było spotkać raz w miesiącu, teraz udzieli porady raz albo dwa razy w tygodniu.
– Pozyskaliśmy nową osobę, która będzie przyjmować częściej, w zależności od liczby interesantów. Wszystkie osoby, które nas wspierają są wolontariuszami i nie pobierają opłat – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group