Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5968
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prawdziwie Polarna Wyprawa Zuchów

Wiadomości: Region
Niedziela, 4 marca 2018, 8:32
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2018, 6:37
Autor: WAC
Fot. Hufiec Karkonoski ZHP
Około 800 zuchów z Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczyło w tegorocznej edycji Wyprawy Polarnej Zuchów, która odbyła się wczoraj (3.03) na terenie campingu Camp 66 w Ściegnach.

Wyprawa Polarna Zuchów to impreza z tradycją, odbywa się od ponad 30 lat, a od prawie 20 lat jej organizatorem jest Hufiec Karkonoski. Frekwencja dzieci z klas I-III byłaby większa, gdyby nie epidemia grypy i mróz. Ci, którzy przyjechali na polanę z widokiem na Śnieżkę, nie narzekali.

Polana zamieniła się w Stumilowy Las, a uczestnicy przechodzili od punktu do punktu, poznając bohaterów popularnej bajki Kubuś Puchatek. Zuchy musiały się zmierzyć z różnymi zadaniami, na przykład zatańczyć z Tygryskiem i odnaleźć paski z jego stroju, pomóc Kłapouchemu w budowie domku. W lesie dzieci przechodziły przez tor przeszkód oraz po linie, a asekurowały ich sowy.

Każdy z uczestników otrzymał ciepły posiłek oraz herbatę. Można było też ogrzać się przy ognisku lub upiec przywiezioną ze sobą kiełbaskę. Na koniec wszystkie ekipy otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki, po czym stanęły do wspólnego zdjęcia.

– Zuchy miały możliwość spotkania się niemal z każdą postacią ze Stumilowego Lasu – wyjaśniła Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze. - Dzisiaj co prawda nie było śniegu, ale było dość polarnie za sprawą mrozu. I mimo że niektórzy pociągali nosem z zimna, to świetnie się bawili i mocno angażowali w działanie. W wyprawie wzięła udział każda gromada z naszego hufca, a każda drużyna pomogła w organizacji, za co dziękuję – dodała komendantka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 4-03-2018 14:00
od 01.01.2018 Ścięgny
~ugigiyugiu 4-03-2018 15:54
Jelonko napiszcie że od kilku dni Polska dostarcza 60mln metrów gazu na ukrainę bez żadnej umowy! bez warunków zapłaty, nie ustalono ceny za metr i czy będą płacić w dolarach czy w euro - czy może nie zapłacą w ogóle bo niema umowy - na ukraińskich forach śmiech z Polski i Polaków że znaleźli sobie f...ra do płacenia za ich gaz, bo ukry chcą mieć gaz za darmo a nie płacić, rosji nie płacili to nam też nie zapłacą - od czwrtku PGNiG podniósł ceny gazu dla polaków i niebawem to wszyscy odczujemy
~1111 4-03-2018 23:08
do: ~ugigiyugiu (15:54)
Co ma to,do tego ,że dzieciaki wreszcie się dobrze bawiły. Bez komputera i takich komentarzach Twoich, o których nie wiedzą o co chodzi.Jesteś burak, a to mało, po prostu baran!!!
~pl 4-03-2018 18:14
Czy bieg harcerski i wyprawa polarna zuchow nie byly kiedys przedbiegiem Biegu Piastow.? Pamietam 30 lat temu zawsze przed Biegiem Piastów w Szklarskiej odbywał się bieg dla dzieci i młodzieży.
~uzi 5-03-2018 8:09
Wypożyczę sobie drużynową w piątek na rozmowę, 20-letnia inteligencja pozwoliła dzieciom siedzieć na ziemi. Moje dzieciaki wróciły z odmrożeniami!!! Panią KOMENDANTKĘ też sobie pożyczę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group