Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7107
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracownicy firmy Tauron zorganizowali pomoc dla skrzywdzonych kobiet

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 grudnia 2012, 11:08
Aktualizacja: 11:09
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Pomoc w potrzebie – pod takim hasłem pracownicy jeleniogórskiego oddziału firmy Tauron Dystrybucja zorganizowali zbiórkę niezbędnych rzeczy dla kobiet – ofiar przemocy domowej, które trafiają do pomieszczeń interwencji kryzysowej prowadzonych przez spółdzielnię „Patron”. Uzbierano cały samochód ubrań , zabawek, sprzętu RTV i AGD. – Jestem pełny podziwu dla tak szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji – mówi Konrad Sikora, prezes Spółdzielni Socjalnej „Patron”.

Spółdzielnia Socjalna „Patron” działająca pod skrzydłami Towarzystwa św. Brata Alberta prowadzi pokoje interwencji kryzysowej dla kobiet od lipca br. Przy ul. Wolności 41 oficyna w pomieszczeniach przekazanych przez urząd miasta, i wyremontowanych w ramach projektu innowacyjna, stworzono 10 miejsc dla kobiet, które muszą uciekać ze swoich domów z powodu przemocy. To dla nich pracownicy firmy Tauron zbierali rzeczy, które zostały przekazane w tym tygodniu.

- Zgłosił się do nas pan Konrad Sikora, który poprosił o pomoc. Nikogo z naszych pracowników nie trzeba było przekonywać – mówi Anna Biesaga, koordynator biuro komunikacji firmy Tauron Dystrybucja z oddziału w Jeleniej Górze.
– Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem. Przynoszone ubrania, zabawki, sprzęt RTV i AGD były w bardzo dobrym stanie, starannie zapakowane. Po raz kolejny nasi pracownicy stanęli na wysokości zadania i otworzyli serca dla potrzebujących - dodaje Anna Biesaga.

Prezes Spółdzielni „Patron” podkreśla, że nie spodziewał się tak szybkiej reakcji i tak ogromnego zaangażowania.

- Przekazane rzeczy były w naprawdę bardzo dobrym stanie. Trafiły do nas również zupełnie nowe rzeczy kupione specjalnie dla tych kobiet. W imieniu własnym i tych, którzy będą korzystali z tej pomocy, chcę bardzo podziękować za tak ogromne serca - mówi Konrad Sikora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~maciejka 1-12-2012 13:27
a ja się tak nie zachwycam, pozbyto się z szaf i piwnic zbędnych rzeczy (co widać po telewizorze na zdjęciu, który za chwile z wejściem tv cyfrowej będzie do wyrzucenia), ale jak sobie zrobiliśmy dobrze, jacy to my dobroduszni, hipoktryzja, w takiej firmie powinno się zebrac albo pieniądze albo kupic nowe rzeczy, by skrzywdzonych kobiet dodatkowo nie upokarzać
czarownik 1-12-2012 13:56
maciejka zacznij od siebie, daj coś od siebie-tylko krytykować potrafisz jak typowy zakompleksiony Polak. Napisz co zrobiłeś(aś) w swoim życiu dla potrzebujących...
~nie 1-12-2012 14:25
popieram pomysl no ale polakow powinno stac na rzeczy potrzebne do zycia
~JA 1-12-2012 14:44
Do ,,maciejki,,te skrzywdzone kobiety na pewno nie czuły upokorzenia,że dostały jakieś dary,upokarzane były w domu prze najbliższych:( Jestem za tym,żeby oddawać rzeczy,które nam nie są już potrzebne, a przydadzą się innym.Popieram,co nie znaczy,że tak powinno być.,,nie,, ma rację,powinno nas stać na przynajmniej podstawowe rzeczy do życia.
~dobra akcja 1-12-2012 14:53
Ciekawe, co dostała Piipi. Lalkę Barbie z naderwaną główką czy parę pończoch z wietnamskiego bazaru?
rymcycymcy 1-12-2012 15:17
A ja pomagam sikorkom ! :) ...zainstalowałem słoninkę na druciku i do tego ...przylatują ! :)
~galicjanka 1-12-2012 15:29
też jestem za tym, by oprócz rzeczy niepotrzebnych nam w domu, wysupłać nieco z portfela (rezygnując np. z jakiejś nie zawsze właściwej przyjemności) i kupić tym paniom i ich dzieciom nowe rzeczy
~Tomany 1-12-2012 17:02
No to brać portfele i zapalać do Kondzia na Wolności a nie siedzieć przed kompem i pisać pierdy !! PANIE MĄDRALIŃSKIE !!!
Piipi Jelonkowa 1-12-2012 17:08
..do - [Dobra Akcja] .. chciałam *tego Pana na fotce przebrac w św.Mikołaja,ale Sąsiadka mnie poinformowłaa,że on kopie .. bo posiada energię z tuauron
~oko 1-12-2012 18:36
z artykułu wynika ,że rzeczy są w bardzo dobrym stanie ,więc wielkie podziękowania dla ofiarodawców.I proszę się nie przejmować co niektórymi kąśliwymi komentarzami typu ,,stare,,.Z całą pewnością ucieszą się kobiety i ich pociechy.Czy to upokorzenie, że rzeczy są już używane ? moim zdaniem nie ,jeżeli ktoś tak myśli ,ma niską samoocenę .Więc może zamiast krytyki warto samemu ,coś dla innych zrobić (mam na myśli ludzi uboższych )lub po prostu nie komentować .
~myśl 1-12-2012 18:40
jeżeli użyjemy więcej serca niż rozumu, to będzie więcej ofiarujących a mniej potrzebujących .
~do Piipi 1-12-2012 19:55
Każdy zdrowy koń kopie, jakbyś nie wiedziała.
~maciejka 1-12-2012 20:20
do min. Czarownika właśnie osobiście pomagam wielu osobom potrzebującym i wystarczy sobie odmówić kolejnego zbędnego łaszka i wesprzeć finansowo, natomiast zbędne rzeczy wystarczy oddać do PCK a tam osoby potrzebujące same wybiorą to co im jest potrzebne, bez takiego wielkiego rozgłosu i medialnego szumu, zresztą zastanówcie się szanowni obrońcy tej akcji, czy sami chcielibyście być w ten sposób obdarowani i jeszcze trzeba okazywać wdzięczność publicznie
Piipi Jelonkowa 1-12-2012 20:56
..do - [~Autora postu z godz.19:55 ] .. zakochany koń to spełnia wszystkie życzenia ! .. i nie widzi przeszkód ,będąc ślepym idzie na gonitwę
~do Piipi 1-12-2012 22:57
Zakochać to się można w Kobiecie, ale nie w .... A teraz zastanów się, dlaczego ten koń kopał.
Piipi Jelonkowa 1-12-2012 23:10
.. bo .. po Andrzejkach z alkoholem .. jest jeszcze kretem !
~wr 2-12-2012 7:58
Brak szacunku do kobiet poszkodowanych przez "ukochanych alkoholików". To Rada Miasta powinna przyznać pieniądze by wyposażyć w podstawowy sprzęt takie pomieszczenia. Każdy psycholog poparłby mój pomysł. Przejście zastraszonej, znieważonej kobiety do pomieszczeń np. ze starym telewizorem a w domu miała lepszy, czy starej lodówki, kuchenki gazowej itd. tylko pogłębi jej trudny stan traumy a nie polepszy. Powróci do tego pijusa, *, alkoholika i zakończy się to tragedią. Patologia alkoholiczna jest również u lekarzy, prawników i innych grup społecznych. Jestem za nowym sprzętem i nowymi ubraniami. Misie nowe dla dzieci.!
~ginger 2-12-2012 10:06
A ja sądzę, że nawet rzeczy używane, ale w dobrym stanie są dużą pomocą dla osób potrzebujących. Jeśli kogoś stać - niech kupuje w prezencie nowe telewizory i sprzęt AGD. Natomiast krytykowanie takich akcji jest conajmniej nie na miejscu. Skoro niektórzy uważają, że akcja została przeprowadzona niewłaściwie, proponuję udać się niezwłocznie na zakupy i "naprawić błędy" prcowników Tauronu. Tylko z gestem, panie i panowie!
~321 2-12-2012 11:21
ci ktorzy krzywdza te kobiety i dziedzi powinni skonczyc na ulicy!!!
~maciejka 2-12-2012 12:05
wyrazy uznania należą się Spóldielni Socjalnej Patron (najlepszej w Polsce), bo to własnie osoby bezdomne ze Schroniska Św. Alberta dotrzegli problem i bez rozgłosu i darmowej reklamy wyszły na przeciw problemowi, a dlaczego Redakcja nie zainteresuje się dlaczego wyremontowane oraz wyposażone pomieszczenia przy DPS "Pogodna Jesień" w efekcie końcowym nie zostały udostępnione ofiarom przemocy? Nie potęepiam pracowników TAURON za chęć pomocy, ale po co ten medialny rozgłos i darmowa reklama takiej potężnej firmie? Dla mnie wiarygodna jest akcja, kiedy pracownicy oddająa np. część swoich dodatkowych benefitów jakie pewnie otrzymają jako bony/dodatek świąteczny, firma dokłada kolejną kasę i kupuje się nowy sprzęt.Rzeczy używane natomist to dodatkowe wsparcie.
~ 2-12-2012 13:40
a co z alkoholikami pracującymi w tauronie....jaka pomoc maja ich teraźniejsze lub byłe zony??
~do Piipi 2-12-2012 15:23
Kret ma dobry węch i zawsze wyczuje śmierdzącą sprawę.
~do 12:05 2-12-2012 16:55
Ja nie rozumiem, dlaczego próbuje pani narzucać komuś sposób pomocy. Proszę rezygnować z własnych benefitów i zabawić się w Mikołaja. Jak można penetrować cudze kieszenie? Zwykły brak taktu. Ludzi wyciągających rękę po pomoc jest coraz więcej, społeczeństwo wciąż bombardowane jest akcjami pt. "daj, pomóż, wesprzyj". Należy sznować osoby, które robią cokolwiek, by pomagać potrzebującym, bo wyręczają w ten sposób odpowiedzialne za pomoc instytucje. Jeśli ma pani pomysł na wsparcie kogokolwiek, proszę to uczynić, a nie dyskredytować poczynania innych.
~ELEKTRYK 2-12-2012 17:31
Nadrobią na magnesach neodymowych jak ściągną licznik do siebie.
~maciejka 2-12-2012 19:26
ja nikomu nie narzucam formy pomocy, każdy odruch serca jest cenny, ale pomaga się dyskretnie a nie przy fajerwerkach i korzystając z darmowej reklamy w gazecie lokalnej
Piipi Jelonkowa 2-12-2012 22:46
..do - [~Autora postu z godz.15:23] .. nie przesadzaj ! .. na *Krecie mozna się fajnie opalic ! .. *tam nie śmierdzi,bo umarli chowani są w urnach !
~do Piipy 3-12-2012 1:53
Oj Piipa, Piipa... Kiedy ty zmądrzejesz? Sądząc po mocno zaawansowanym wieku, chyba już nigdy...
Piipi Jelonkowa 3-12-2012 16:56
piipiLudku ! .. przez deja vu można uwieżyc .. w reinkarnację! .. także mam ..*szansę zostac Twoim ..*dzieckiem !
~do Piipi 4-12-2012 1:58
Pani Wiesiu, proszę się zachowywać! Bo zawołam groźnego kocura, a on prawdopodobnie zechce zapolować na jakąś pyszną myszkę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group