Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6577
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Pracowity weekend dla strażaków

Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 11:01
Aktualizacja: 14:31
Autor: Angela
Aż 27 razy do pożarów i wypadków wyjeżdżali strażacy. Plagą jest płonąca sadza w kominach. Takie zdarzenia mogą zakończyć się tragicznie.

W Kowarach przy ulicy 1 Maja podczas spawania zapaliła się butla z acetylenem, którą strażakom szybko udało się wywieźć na zewnątrz budynku i unieszkodliwić. W Karpnikach przy ulicy Stawowej sporo strachu najedli się również goście jednego z hoteli, w których w holu wypadł z kominka żar na drewniany parkiet powodując zadymienie.

Dymu nawdychali się również mieszkańcy bloku przy ulicy Włókniarzy w Mysłakowicach, tu też szybko udało się usunąć zadymienie. W kamienicy przy ulicy Tkackiej w Jeleniej Górze rozszczelnił się również piec gazowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przy al. Wojska Polskiego strażacy gasili też palący się akumulator i koła samochodu osobowego marki Renault 5.

Plagą weekendu były pożary spowodowane zapalaniem się sadzy w brudnych kominach. Doszło do nich, między innymi, w Czernicy, Janowicach Wielkich, Radomierzu, Szklarskiej Porębie i Karpaczu.

– Ostrzegamy i apelujemy do mieszkańców, którzy nie przestrzegają terminów przeglądów technicznych kominów, o jak najszybsze zaproszenie kominiarza. To zaniedbanie może zakończyć się tragicznie – mówi kpt. Piotr Dubiel, przedstawiciel wydziału operacyjno-sztabowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group