Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6007
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praca dla osadzonych

Wtorek, 17 lipca 2018, 7:02
Aktualizacja: Środa, 18 lipca 2018, 8:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Praca dla osadzonych
Fot. Areszt Śledczy
– Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami i firmami, osadzeni w naszym areszcie mogą pracować z korzyścią dla ich resocjalizacji, a nawet zdobyć nowy zawód, przydatny po wyjściu na wolność – mówi rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze mjr Mariusz Mrozewski.

Zdobycie przez kilku osadzonych w Areszcie Śledczym zawodu pilarza jest efektem umowy o współpracy jaką nawiązał Areszt Śledczy z Nadleśnictwem „Śnieżka” w Kowarach.

- Aresztanci pracowali przy usuwaniu wiatrołomów po wichurach na przełomie 2017 – 2018 r – mówi mjr M. Mrozewski. - Skazani wykazali się dużym zaangażowaniem w oczyszczaniu terenów leśnych ze zniszczonego drzewostanu, odbudowali ponad pięć kilometrów ogrodzeń upraw leśnych oraz udrażniali pasy przeciwpożarowe. Po zakończeniu prac Nadleśnictwo było na tyle zadowolone z pracy naszych osadzonych, że kilku z nim zapewniło udział w kursie pilarza. Według deklaracji, po wyjściu na wolność mogą oni liczyć na stałe zatrudnienie w „Śnieżce”.

Obecnie pracuje około 80 osadzonych w jeleniogórskim Areszcie Śledczym, co stanowi około 30 procent wszystkich przebywających w jego murach. Większość z nich znajduje zajęcie przy różnych pracach na terenie aresztu. Między innymi pracują jako konserwatorzy, pomocnicy w kuchni, bibliotece oraz prowadzą radiowęzeł. Kilkunastu innych jest zatrudnionych odpłatnie lub nieodpłatnie na zewnątrz placówki penitencjarnej. Z tej grupy, z usług kilku osadzonych, korzysta jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida, jedno z przedsiębiorstw drogowych. Aresztanci porządkują też obiekty sportowe należące do Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi podmiotami. Być może i one będą zatrudniać osadzonych w areszcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group