Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4864
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożegnali rok muzycznie...w Filharmonii Dolnoślaskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 czerwca 2011, 15:02
Aktualizacja: 15:04
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj, w Filharmonii Dolnośląskiej odbył się koncert z okazji zakończenia roku szkolnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Młodzi artyści otrzymali świadectwa ukończenia PSM I stopnia.

Uczniowie szkoły muzycznej wykonali szereg znakomitych utworów na różnych instrumentach muzycznych. Koncert poprowadziła Agnieszka Cel, nauczycielka z PSM. Duet fortepianowy z 1 kl. w składzie Ewelina Adamowicz i Maksymiliana Zdzichowska zagrały „Mały pociąg” Emila Hradeckiego. Tomasz Pypeć z 2 kl. wykonał na wiolonczeli „Kontredans” Ludwiga van Beethovena w akompaniamencie fortepianowym Artura Rulewskiego. „Rag klonowego liścia” Scotta Joplina razem zagrali na fortepianie Alicja Krajewska i Maksymilian Bielecki, uczniowie 3 klasy.

Niesamowitym stylem gry na perkusji i świetnym wyczuciem rytmu wykazał się Hubert Cel z 3 klasy w utworze „New Disco Style” opracowanym przez Grzegorza Szymańskiego. Joanna Oleksyk z 4 kl. wykonała na fortepianie „Kujawiaka” Miłosza Magina. „Danza charakteristika” Leo Brauwera w niekonwencjonalny sposób zaprezentował na gitarze klasycznej Filip Cel z II klasy. Alicja Dąbrowska z I klasy wykonała na skrzypcach „Humoreskę” Antonina Dworzaka przy akompaniamencie fortepianowym Krzysztofa Gotartowskiego.

- Koncert dedykowany był 16 absolwentom Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, którzy właśnie dziś otrzymali świadectwa ukończenia nauki na tym poziomie. Młodsi koledzy ich żegnają, natomiast starsi uczniowie ze szkoły II stopnia, w ten sposób witają młodych adeptów, którzy będą chcieli dalej szlifować swoje umiejętności muzyczne – powiedziała Agnieszka Cel, nauczycielka z PSM.

Jako jedyna zagrała na saksofonie Joanna Faryno z 2 klasy wykonując utwór „Venice”, którego autorem jest Henri Classen. Wirtuozerią na akordeonie mogli pochwalić się Wojciech Kowal z 5 klasy w „Walcu” Michała Bielańskiego oraz Michał Starak z III kl. w „Czardaszu” Vittoria Montiego. Julia Małek z III klasy prezentowała na skrzypcach fragmenty „Carmen” Pabla Sarasate, a Patryk Kryński z 3 klasy wykonał na perkusji „Sound of Muzak” zespołu Porcupine tree.

Zwieńczeniem muzycznego wieczoru był występ Pauliny Kusej, studentki II roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, która wykonała na skrzypcach piękny utwór „Kaprys polski” Grażyny Bacewicz.
Agata Galas, FOT. Agata Galas

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Dorka 22-06-2011 17:19
Brawo Hubert gratuluje
~do fotografa 22-06-2011 20:28
proszę Cię naucz się robić zdjęcia!!! naciśnięcie spustu nie wystarczy!!! to się tyczy Angeli również - koszmarne zdjęcia dziewczyny :( :( :( zero kadru, zero ostrości zero odpowiedniego balansu bieli... polecam po prostu poczytać portale poświęcone tematyce fotografii, to może podszkolicie swój warsztat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group