Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót Rytmu i Melodii

Środa, 26 września 2018, 6:57
Aktualizacja: Czwartek, 27 września 2018, 6:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powrót Rytmu i Melodii
Fot. Przemek Kaczałko
Po wakacyjnej przerwie czas na Niedzielne Poranki Muzyczne w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W nowym sezonie artystycznym na podróże po świecie dźwięków zapraszają ponownie Rytm i Melodia, czyli bohaterki zabawy, które stali bywalcy doskonale znają.

Po rocznej przerwie (w minionym sezonie Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz wcielały się w rolę Molto i Meno) poranki muzyczne ponownie odbywają się w towarzystwie Rytmu i Melodii. Istotną zmianą są godziny rozpoczęcia poranków. Od tego sezonu o godz. 10:30 spotykają się posiadacze karnetów na poranki, a na godz. 12:30 każdy chętny może kupić bilet w kasie filharmonii na dane wydarzenie.

- Mamy nowe zadania, tym razem jesteśmy na tropie tradycji - powiedziała Dominika Łukasiewicz, która wciela się w rolę Melodii. - Jeżeli nie pokażemy dzieciom muzycznych tradycji z całego świata, jest wielkie zagrożenie, że muzyka zginie, bo nie jest w stanie istnieć bez znajomości tradycji - dodała współprowadząca poranek.

Podczas pierwszego spotkania bohaterki poranków dowiedziały się od Muzyki jakie mają zadanie. Dzięki pomocy orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją Radosława Dronia, kwartetu smyczkowego pod dyrekcją prof. Ludmiły Sołowiewicz udało się rozwikłać muzyczne zagadki, ale również ważny wkład w porankowej przygodzie miały dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 19 Kubusia Puchatka (godz. 10:30) oraz dzieci z Akademii Happy Kids. Na scenie pojawiła się również młoda solistka (skrzypce) Lilia Rafińska.

- Ubolewałyśmy, że w zeszłym sezonie było tak mało miejsc i wiele osób nie mogło uczestniczyć razem z nami w tej przygodzie, dlatego zaryzykowałyśmy i stworzyłyśmy dwie godziny co miesiąc - tłumaczy Dominika Łukasiewicz, zapraszając na kolejne spotkanie z Rytmem i Melodią już 21 października, kiedy to zabawa będzie się odbywać pod hasłem "Goście Matki Ziemi".

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group