Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8540
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Powrót chusteczek

Wtorek, 20 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 20:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W halach dawnej Bawełnianki będzie praca dla 250 osób
Spółka Imka z podlubańskiego Siekierczyna odkupiła hale po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego przy ul. Jeleniogórskiej. Chce w nich uruchomić m.in. produkcję chusteczek higienicznych.

W czerwcu rozpoczęliśmy remont i adaptację budynków. Ogrom prac do wykonania jest tak wielki, że inwestycje podzieliliśmy na etapy – mówi Waldemar Pawlowski, prezes Imki. Przeszło dwa hektary zdewastowanych hal trzeba naprawić i wyposażyć.

Roboty budowlane trwają. Firma zamówiła już nowe linie produkcyjne. – Szacujemy, że inwestycja potrwa dwa lata – mówi prezes. Produkcja w części hal zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.
Jeśli wszystkie zamierzenia uda się zrealizować, Imka da pracę ok. 250 osobom. Na razie, w dwóch istniejących już zakładach, pracuje ok. 110 osób.

Imka w zakładach w Siekierczynie i Lubaniu produkuje artykuły kosmetyczne i higieniczne na bazie włóknin, między innymi nasączane chusteczki do pielęgnacji dzieci, chusteczki do szyb, do podłóg, do demakijażu.
Hitem jest nasączany, pachnący papier toaletowy.

Firma produkowała jak dotąd wyroby dla wielkich koncernów. W związku z planami uruchomienia nowych linii technologicznych, zamierza jednak wejść na rynek z własną marką. – Nasze nowe produkty przechodzą właśnie badania i testy niezbędne przed dopuszczeniem do sprzedaży – wyjaśnia Helena Salamonowicz z Imki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group