Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7509
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Posprzątali brudne szmaty

Piątek, 20 czerwca 2008, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Posprzątali brudne szmaty
Fot. TEJO
Po naszej notatce o pojemnikach na zbędną odzież firmowanych przez Polski Czerwony Krzyż, których zawartość ktoś wyrzucił na ziemię, bałagan znikł.

– Dzięki artykułowi w Jelonce szybko to posprzątali – poinformowali nas mieszkańcy ulicy Słowackiego. – Brudne i zgniłe szmaty już nie straszą, a przewrócony kontener podniesiono – usłyszeliśmy.

Jeleniogórzanie zastanawiają się, dlaczego trzeba notatki prasowej, aby zaprowadzić porządek. – Przecież czysto powinno być zawsze – mówią. I mają obawy przed wkładaniem do pojemników niepotrzebnej odzieży. – Robiłam porządki w szafie i zaniosłam tam całkiem niezłe ubrania. Teraz okazuje się, że zgniły, bo nie było komu ich podnieść. Następnym razem wolę iść z tym na parafię do księdza niż dać do Polskiego Czerwonego Krzyża – opowiada pani Teresa z ul. Krasińskiego.

Kłopot w tym, że PCK jedynie firmuje kontenery. Zajmuje się nimi firma Wtórpol ze Skarżyska Kamiennej, która teoretycznie przekazuje część wpływów z pozyskanej odzieży na wspomnianą organizację. Tyle że przy takim gospodarowaniu darami, jak ostatnio w pobliżu ulic Słowackiego i Krasickiego, trudno o jakiekolwiek zyski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group