Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6685
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posprzątali brudne szmaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 czerwca 2008, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Po naszej notatce o pojemnikach na zbędną odzież firmowanych przez Polski Czerwony Krzyż, których zawartość ktoś wyrzucił na ziemię, bałagan znikł.

– Dzięki artykułowi w Jelonce szybko to posprzątali – poinformowali nas mieszkańcy ulicy Słowackiego. – Brudne i zgniłe szmaty już nie straszą, a przewrócony kontener podniesiono – usłyszeliśmy.

Jeleniogórzanie zastanawiają się, dlaczego trzeba notatki prasowej, aby zaprowadzić porządek. – Przecież czysto powinno być zawsze – mówią. I mają obawy przed wkładaniem do pojemników niepotrzebnej odzieży. – Robiłam porządki w szafie i zaniosłam tam całkiem niezłe ubrania. Teraz okazuje się, że zgniły, bo nie było komu ich podnieść. Następnym razem wolę iść z tym na parafię do księdza niż dać do Polskiego Czerwonego Krzyża – opowiada pani Teresa z ul. Krasińskiego.

Kłopot w tym, że PCK jedynie firmuje kontenery. Zajmuje się nimi firma Wtórpol ze Skarżyska Kamiennej, która teoretycznie przekazuje część wpływów z pozyskanej odzieży na wspomnianą organizację. Tyle że przy takim gospodarowaniu darami, jak ostatnio w pobliżu ulic Słowackiego i Krasickiego, trudno o jakiekolwiek zyski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 20-06-2008 10:50
..i fajnie !!.~Pan Strach na wroble chyba pozbieral,a on ma teraz duzo pracy i potrzebuje nowe ubranka...wiadomo mamy sezon !!.
seb-polo 20-06-2008 14:42
Skromność portalu nie zna granic... :) Pozdrowienia dla Pana Tejo... :)
~wiarygodny 20-06-2008 18:28
Problem w tym, ze księża zamiast starej odzieży wolą żywą gotówkę.
piipi 20-06-2008 22:07
..do - [~wiarygodny..]..a takze towar tz.zywy.~Czytalam,ze pewien dostawca dla Ksiedza prosiaka podarowal !!.~Hm,..moze Pan Dostawca ma grzechy,,,,no,jakie ?.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group