Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7700
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ponad tysiąc pięknych maszyn na Pikniku w Karpaczu

Niedziela, 11 sierpnia 2013, 7:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 7:50
Autor: Mea
Region: Ponad tysiąc pięknych maszyn na Pikniku w Karpaczu
Fot. Mea
– Harleye to wolność – mówili uczestnicy VI Pikniku Entuzjastów Harley–Davidson – Polish Bike Week Karpacz 2013. Wczoraj (10.03.) ulicami Karpacza przejechała Parada Harleyów. Wszystko to w ramach obchodów 110–lecia Harley–Davidson Motor Company.

Podczas dwudniowej imprezy odbyły się m.in. II Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe Motocyklem, odsłonięcie nowych śladów w Alei Entuzjastów Harley–Davidson oraz koncert zespołu Dżem.

- Z roku na rok coraz więcej motocyklistów uczestniczy w pikniku. Tym razem do Karpacza przyjechało ponad tysiąc harleyowców. Przebieg imprezy oceniam bardzo dobrze – mówił Marek Telak, pomysłodawca pikniku.

Motocykliści przyjechali z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy. – Od zawsze chciałem jeździć na motorze. Mam harleya fatboy z 2005 r., bo taka stylizacja motocykla od początku mi się podobała. Jest duży, masywny i ciężki, bo waży 350 kg, a pojemność ma 1600 cm3. Najszybciej jechałem nim 160 km na godzinę.
Na pikniku jestem po raz pierwszy i jest naprawdę super. Przede wszystkim można spotkać wielu zapaleńców o podobnych zainteresowaniach – mówił Andrzej Zarzycki z Wrocławia.

- Już po raz piąty jestem na zlocie i jest fantastycznie. Kocham harleye za wolność i wiatr we włosach. Mam model sportster, bo jest najmniejszy ze wszystkich i lekki, dobry dla początkujących kobiet, które uczą się jeździć na motocyklach. Waży 280 kg i rozpędza się do 140 kilometrów na godzinę. W Karpaczu jest ślicznie i bardzo podoba mi się na pikniku – powiedziała Małgorzata Buchacz, Polka z Krakowa mieszkająca obecnie w Wiedniu.

Mieszkańcy Karpacza oraz turyści licznie zgromadzili się przy trasie parady, by podziwiać różne modele harleyów. – Motory są fantastyczne, lubię oglądać takie zloty – mówił Tadeusz Rodaks z Karpacza.
- Motory są super, pierwszy raz widzę tylu harleyów. Jak dorosnę też chciałbym mieć taki motor – mówił Michał Bobojć z Olsztyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
75
Tak, to odpowiedzialna praca
19%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
24%
To oburzające ile zarabiają
37%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group