Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13163
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomoc błyskawiczna!

Środa, 12 czerwca 2019, 13:03
Aktualizacja: Czwartek, 13 czerwca 2019, 20:56
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pomoc błyskawiczna!
Fot. Archiwum prywatne Natalii i Huberta Kisiel
Kilka dni temu pisaliśmy o zbiórce pieniędzy dla chorego 2,5–letniego Oliwierka z Jeleniej Góry, dla którego rodzice chcą kupić specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Po naszej publikacji ludzie otworzyli serca i portfele dla rodziny Kisiel i wpłacili całą potrzebną kwotę – ponad 20 tysięcy złotych.

Rodzina dziękuję za ten gest. – Jesteśmy szczęśliwi, że mamy te pieniądze chociaż wciąż nie możemy uwierzyć, że udało się je zebrać w tak krótkim czasie – mówi pani Natalia, która nie kryje radości.

W imieniu swoim, jak i naszego synka Olivierka chcielibyśmy podziękować za wszystkie wpłaty, jak i udostępnianie zbiórki, która przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. W dwa dni udało nam się zabrać całą kwotę na specjalistyczny sprzęt. Kiedy zobaczyliśmy rano całą potrzebną kwotę na naszym koncie, byliśmy w szoku. Do dzisiaj nie możemy uwierzyć w to, że nasze marzenie o zakupie sprzętu z moment stanie się faktem. Na wózek oraz kombinezon na tułów i kończyny będziemy musieli troszkę poczekać, ale myślę że za dwa – trzy tygodnie nasz synek będzie już mógł z nich korzystać walcząc o swoją samodzielność w przyszłości – dodaje pani Natalia.

Jak już pisaliśmy, kiedy Oliwier Kisiel urodził się, miał niewiele ponad pół kilograma. Przez skrajne wcześniactwo dawano mu zaledwie 5 procent szans na przeżycie. Wbrew tym czarnym scenariuszom chłopiec wygrał walkę o życie. Niestety urodził się w ciężkiej zamartwicy z wrodzonym zapaleniem płuc. Długie tygodnie przeleżał podłączony do respiratora. Stwierdzono u niego, m.in. dysplazję oskrzelowo- płucną, niedrożność jelit, wylew II stopnia, niedokrwistość, retinopatię (przeszedł laseroterapię w Wałbrzychu, niestety wada nie jest do końca wyleczona), prawostronną przepuklinę pachwinową, wodniaka jądra, rozszczep podniebienia, osteopenię wcześniaczą, wielotorbielowatość nerek, sepię (dwukrotnie). Przeszedł także operację resekcji jelita w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu. Miał też złamaną rączkę i 17 transfuzji krwi.

Całej rodzinie życzymy dużo siły do dalszej walki o zdrowie i pełną sprawność dziecka oraz szybkich efektów rehabilitacji. Osoby, które chciałyby śledzić losy dzielnego chłopca, mogą wejść na stronę facebooka: Nasz Dzielny Bohater–Olivierek.

Twoja reakcja na artykuł?

24
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
923
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group