Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8481
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polonia Kępno najlepsza w Jeleniej Górze

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 8:53
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 22:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Polonia Kępno najlepsza w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Piękny sen juniorek młodszych KPR–u zakończył się na 1/8 finału Mistrzostw Polski, gdzie jeleniogórzanki będąc gospodyniami turnieju okazały się bardzo gościnne i uległy wyraźnie wszystkim rywalkom. W niezwykle emocjonującym trzecim dniu imprezy dzięki najlepszemu bilansowi w układzie trójkowym do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca awansowała Polonia Kępno.

Po dwóch dniach turnieju na prowadzeniu był MTS Kwidzyn, który jako jedyny miał na swoim koncie dwa zwycięstwa. Jak się okazało, tak udany początek nie gwarantował awansu, bowiem ambitnie walczące szczypiornistki Polonii grały nie tylko o zwycięstwo dające szanse awansu, ale i pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej, do którego potrzebowały wygranej minimum 7 bramkami. Tym samym do końcowych minut na parkiecie hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze trwała zacięta walka o każdą bramkę i ku ogromnej radości nastolatek z Kępna, udało się zwyciężyć różnicą 9 goli.

Wynik porannego spotkania oznaczał, że jakiekolwiek zwycięstwo Vambresii "wyrzucało" z rozgrywek MTS Kwidzyn i jak się okazało, KPR podobnie jak w poprzednich meczach był tłem dla rywalek. Trenerka Dila Samadova dała nawet pograć rezerwowym zawodniczkom, ale i one nie były w stanie wywalczyć honorowego zwycięstwa. Ostatecznie ekipa z Wąbrzeźna wygrała z KPR-em i awansowała z drugiego miejsca do 1/4 finału Mistrzostw Polski.

Zespół z Kwidzyna pogrążony w smutku, ze łzami w oczach opuszczał jeleniogórską halę, a ostatnia w stawce drużyna KPR-u MOS Jelenia Góra znalazła inny powód do radości, bowiem dziewczyny przygotowały niespodziankę swojej trenerce z okazji urodzin, które obchodzi 25 kwietnia.

Wyniki trzeciego dnia:
KKS Polonia Kępno - MTS Kwidzyn 30:21 (16:9)
Polonia:
Filecka, Woch - Zimoch 8, Gajewska 7, Trepner 4, Kukotka 3, Kucharska 3, Michalak 3, Jóźwiak 2, Juszczak, Bednarek.
MTS: Toudel, Kobyłko - Guziewicz 7, Kaczmarek 5, Kupc 4, Chabowska 2, Kupaczewska 2, Weiland 1, Bochniak, Borowska.

KPR MOS Jelenia Góra - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 15:28 (6:11)
KPR:
Filończuk, Grabarczyk - Podgórska 6, Szczepańska 4, Klimaszewska 3, Szramik 1, Bachurska 1, Dubiel, M. Wrotniewska, Basta, Sadowska, Delost.

Widzów: 250.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group