Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6263
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polonezem na Złombol

Niedziela, 20 czerwca 2021, 12:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Polonezem na Złombol
Fot. Tomek Raczyński
W XIV edycji Złombolu, czyli charytatywnego rajdu na rzecz dzieci z domów dziecka weźmie ekipa z Jeleniej Góry, której patronujemy medialnie. Załoga poloneza caro plus ma do pokonania 1500 km w jedną stronę, a na naszym portalu będziemy informować o postępach na trasie.
Pierwszy raz w historii Złombolu był wybór trzech tras - był na terenie Polski, Złote Piaski w Bułgarii oraz Turcja. Zdecydowaliśmy się na Bułgarię - powiedział na wstępie Bartek Smętek, który tworzy załogę z Arturem Świerkiem oraz Kasią Sulowską (z Poznania).

Dla naszej załogi będzie to debiut w Złombolu. Smętek od wielu lat bierze udział w rajdach amatorskich, w wyścigach wraków - zarówno jako zawodnik, jak i sędzia. Do Bułgarii wybierają się polonezem caro plus.

Polonez da radę - zamontowaliśmy dodatkowe chłodzenie, wymieniliśmy wszystkie węże chłodnicze, chłodnicę, więc pod kątem upału jesteśmy absolutnie przygotowani. Pod kątem innych, potencjalnych awarii również - zapewnia Bartek Smętek. - Zmotywowała nas chęć pomocy dzieciom z domów dziecka. Pobocznym celem jest też dobra zabawa - dodał nasz rozmówca, który zaraził się miłością do polonezów od taty, choć jak przyznaje - gdyby nie wybuch silnika w Škodzie favorit czechosłowackiej produkcji, byłby to pojazd wyprodukowany przez naszych południowych sąsiadów.
Warto pomagać, dlatego bez problemu przekonaliśmy naszych darczyńców, czyli jeleniogórskie firmy Promatic Group, Arkam, Bio Kam-an oraz Analyx, gdzie pracuje nasza załogantka Kasia - dodał B. Smętek.

Akcję wspierają również Media Sport oraz Jelonka.com! Start już 26 czerwca w Katowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

35
81%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
7%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group