Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6401
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci przyczynili się do uratowania 10–miesięcznej dziewczynki

Piątek, 6 lutego 2009, 15:27
Aktualizacja: 16:09
Autor: TEJO
Zaniedbane dziecko, które od chwili urodzenia nie było wcale u lekarza, trafiło do szpitala po interwencji policjantów, którzy przyczynili się do pierwszych badań lekarskich niemowlęcia: dziewczynka miała anemię, a jej stan zdrowia mógł doprowadzić do śmierci.

Do dzielnicowych z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zadzwoniła lekarka z jednej z placówek zdrowia. Poprosiła ona o interwencję w jednej z rodzin, z uwagi na zagrożenie życia 10-miesięcznej dziewczynki – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

W rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że 23-letnia matka do lekarza z córką po raz pierwszy zgłosiła się 4 lutego br. Od urodzenia dziecko nie było u żadnego lekarza, ani nie przeszło obowiązkowych szczepień. Zaniepokojona stanem zdrowia dziewczynki lekarka, zleciła dodatkowe badania. Wykazały, że dziecko ma silną anemię. Istniało realne zagrożenie dla jej życia i zdrowia. Dziewczynka powinna zostać umieszczona w szpitalu. Mając to na uwadze lekarz kilkakrotnie próbował skontaktować się z matką, bezskutecznie. Kobieta nie odbierała telefonów.

Po tej informacji, do mieszkania kobiety natychmiast pojechał dzielnicowy i funkcjonariusze Sekcji Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W mieszkaniu nikogo nie zastali, jednak po chwili zauważyli młodą kobietę z wózkiem. Okazała się nią poszukiwana matka.

Policjantom udało się przekonać kobietę , że dziewczynka niezwłocznie musi znaleźć się pod opieką lekarzy z uwagi na jej stan zdrowia. Dziewczynka cierpiała na silną anemię, która może skutkować śmiercią. Chwilę później dziecko znalazło się w szpitalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group