Zalogowanych: 4

Zielona Góra: Pokaz mocy w Zielonej Górze

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 19:57
Aktualizacja: 20:02
Drużyna NBA Jelenia Góra wygrała turniej Central European Youth Basketball League, który odbył się w dniach od 1 do 3 grudnia. Chłopcy startujący w kategorii wiekowej U14 wygrali wszystkie pięć meczów podczas turnieju i wielce prawdopodobnym stał się awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w marcu w Żarach.

W Drzonkowie nie brakowało emocji – zawodnicy NBA Jelenia Góra zdecydowanie pokonali mistrza Słowacji – Inter Bratyslava, a w meczu dreszczowcu po dogrywce zaledwie 1 punktem z BC Swiss Krono Żary. Pozostałe potyczki z Czechami i gospodarzem turnieju również nie należały do łatwych.

MVP turnieju otrzymał Igor Piotrowski, do pierwszej piątki turnieju został wybrany Kornel Ponikowski, wyróżnienie trenerskie otrzymał Franciszek Wasik. W poszczególnych meczach MVP otrzymywali: Borys Piotrowski – dwukrotnie, Jakub Czernicki, Kornel Ponikowski i Igor Piotrowski.

NBA Jelenia Góra z powodzeniem bierze udział rozgrywkach w Lidze Dolnośląsko – Lubuskiej w kategoriach U15, U14, U13 i U11 chłopców. Zawodnicy NBA - Igor Piotrowski i Jakub Czernicki z kategorii U14 zostali powołani do kadry Dolnego Śląska. W czerwcu Fundacja NBA wygrała XX Międzynarodowy Turniej Koszykówki w Gnieźnie. Sukcesów zatem wiele, zatem zapraszamy do kibicowania ekipom NBA Jelenia Góra.