Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 7112
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pogorzelcy z Chmielna potrzebują pomocy

Czwartek, 28 lutego 2013, 7:02
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2013, 11:32
Autor: Mea
We wtorek (26.02.) nad ranem wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Chmielnie w powiecie lwóweckim. – Strażacy ewakuowali z dachu przybudówki siedem osób, w tym trójkę dzieci. Na szczęście nic im się nie stało – poinformował Arkadiusz Motylski, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Pożar wybuchł w garażu na parterze budynku, gdzie funkcjonował warsztat samochodowy. – Przyczyną było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Z płomieniami walczyło 24 strażaków z sześciu zastępów z PPSP oraz z ochotniczych straży pożarnych z Chmielenia, Zbylutowa i Soboty – mówił Arkadiusz Motylski.

Ogień został ugaszony przed godz. 9.00. Spaleniu uległo wyposażenie warsztatu, a część mieszkalna budynku została bardzo okopcona. Konstrukcja budynku została naruszona, nastąpiło rozszczelnienie ścianek działowych. W piątek inspekcja budowlana ma określić, czy budynek nadaje się do remontu i zamieszkania.

- Córka z 4-letnim i z rodziną musieli uciekać z pierwszego piętra przez okno na przybudówkę, bo na korytarzu był już gęsty dym. Wybiegli w samych piżamach, bo już parzyła ich podłoga nagrzana od ognia. Teraz wszystko jest w czarnej sadzy: garnki, meble, pościel – mówił Krzysztof Łobacz, ojciec poszkodowanej w pożarze kobiety.

- W domku mieszkała córka Krzysztofa Łobacza z synem, mężem i teściami. – Córka z mężem śpią teraz u rodziny, ja wziąłem do siebie wnuczka – powiedział Krzysztof Łobacz.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że budynek będzie nadawał się do remontu, dlatego prosimy o pomoc. Potrzebne są materiały budowlane, ale również meble, pościel, ręczniki, ubrania, środki czystości, narzędzia do uprzątnięcia pogorzeliska, czy nawet jedzenie – dodał.

Osoby, które chciałyby wesprzeć rodzinę mogą kontaktować się z Krzysztofem Łobaczem pod numerem telefonu 664 810 257.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group