Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11147
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziękowali za mikołajkowe wsparcie

Sobota, 12 stycznia 2019, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 10:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podziękowali za mikołajkowe wsparcie
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (11.01) w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze odbyło się podsumowanie akcji pod hasłem "Zostań z nami św. Mikołajem". Podczas XVIII edycji paczki trafiły do ok. półtora tysiąca dzieci, z czego ok. 900 z Jeleniej Góry. Organizatorzy wręczali specjalne statuetki osobom i instytucjom, które wsparły szlachetną inicjatywę.

Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem i koalicjantami na rzecz bezpieczeństwa, już po raz 18. zorganizował akcję pod hasłem „Zostań z nami Świętym Mikołajem” . Liczne grono przedsiębiorców, instytucji oraz osoby prywatne i wolontariusze - wsparli inicjatywę, która ma na celu sprawienie radości dzieciom z Jeleniej Góry i okolic, a także krwiodawców i kościelne parafie.

Przez 18 lat wspaniale się udaje. Cieszymy się, że cały czas dochodzą nam nowe podmioty, które chcą się włączać w akcję i już kilka nowych zapowiedziało się na następny rok - powiedział Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej, który podczas spotkania zaśpiewał dla zgromadzonych, ale też wciągnął innych do wspólnego śpiewania kolęd.

W czasie minionej edycji paczki wręczano na specjalnych spotkaniach w Tesco, Nowym Rynku i Galerii Sudeckiej z udziałem zespołów muzycznych: Szklarki, Perfectum i Jeleniogórzanie. Organizatorzy dziękowali też wolontariuszom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego OHP w Mysłakowicach i jeleniogórskich szkół: Ekonoma i Handlówki.

Często spotykamy się ze wzruszeniem dzieci i rodziców, że żadne dziecko nie pozostaje bez pomocy, przytulenia Mikołaja. To niezwykły czas - wyznała sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W XVIII edycji obdarowano 1500 dzieci z terenu miasta Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Podczas spotkania podsumowującego akcję rozdano 50 statuetek Jelonka. Były też dary i upominki od partnerów z Bambergu, występy muzyczne (Wojciech Zarówny, Izabela Baler oraz uczennica SP 6 - Antonina Fang), a także torty i słodki poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
954
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
 
Kilometry
Będzie kolejny odcinek "ekspresówki"
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group