Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6432
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pod wodą po nowemu

Środa, 9 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2007, 6:58
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Pod wodą po nowemu
Fot. Angela
Mieszaniny oddechowe Trymix i Nitrox pomogą strażakom z grup wodno-nurkowych w skuteczniejszym przeprowadzeniu akcji ratowniczych.

Jak mówią nurkowie ze Straży Pożarnej w Jeleniej Górze nowości dają zdecydowanie większe możliwości. Pierwsze próby nurkowania z wykorzystaniem tych nowości odbyły się w kamieniołomie Zimnik koło Jawora.

– Jest bardziej bezpieczne i umożliwia dłuższe przebywanie pod wodą, co
umożliwia szybsze wykonanie prac podwodnych – powiedział nam starszy aspirant Piotr Wincenty z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Straż pożarna co roku wykonuje od kilkunastu do kilkudziesięciu akcji nurkowych. Ratują tonących, podtopionych w trakcie powodzi, szukają zwłok, narzędzi przestępstwa oraz innych przedmiotów.
Do tego dochodzi jeszcze ocena stanu budowli hydrotechnicznych uszczelnianie wałów w czasie powodzi oraz inne specjalistyczne prace podwodne.
– Nurkowanie na wzbogaconym powietrzu spowoduje ze nurkowania te będą bardziej efektywne – tłumaczy Piotr Wincenty.

Na terenie województwa dolnośląskiego są trzy grupy wodno-nurkowe które działają na terenie całego województwa i poza nim. Grupa jeleniogórska wykonywała prace podwodne np. w Warszawie i Zielonej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group