Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5889
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Pod niemieckimi łóżkami” w Teatrze Norwida

Czwartek, 15 listopada 2012, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: „Pod niemieckimi łóżkami” w Teatrze Norwida
Fot. Organizator
W Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się 26 listopada o godz. 20.00 spektakl „Pod niemieckimi łóżkami” w wykonaniu Tamary Arciuch, Bartłomieja Kasprzykowskiego oraz Bartosza Opani. To przedstawienie w ramach Jeleniogórskiej Sceny Kabaretowej.

Spektakl „Pod niemieckimi łóżkami” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki Justyny Polańskiej, wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców. Justyna w dowcipny i bez obcesowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia.

Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona jest dla widzów dorosłych.

Bilety można kupić w kasie Teatru w Jeleniej Górze, oraz w Biurze Podroży Amigo-Travel, ul. Piłsudskiego 11.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group