Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8016
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pobiegnij dla chorego Romka

Środa, 25 marca 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Organizatorzy
Region: Pobiegnij dla chorego Romka
Fot. Organizator
Biegi na sześć i pół oraz trzynaście kilometrów w przepięknej okolicy w Górach Izerskich, w szlachetnym celu – tak będzie wyglądał Bieg dla Romka! Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie jeleniogórzanina Romana Geftasewicza. Do udziału zaprasza Stowarzyszenie Bieg Piastów w sobotę, 11 kwietnia. Ruszyły zapisy!

Romek Geftasewicz, absolwent jeleniogórskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, po obronie licencjatu na Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane. Dzięki lekarzom i ludziom dobrej woli, ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Postępująca choroba uniemożliwia mu jednak samodzielne życie. Stwardnienie rozsiane uszkadza centralny układ nerwowy. Romek ma problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową, utrzymaniem równowagi, osłabieniem mięśni.

- Podjąłem decyzję o poddaniu się wlewowi komórek macierzystych do rdzenia kręgowego. Ten zabieg to moja szansa, ale jest przeprowadzany w klinice w Indiach, a jego koszt, wraz z przelotem, pobytem, opieką i tłumaczem to 100 tysięcy złotych – mówi. - Nie mam pieniędzy na leczenie, dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc finansową - dodaje.

Stowarzyszenie Bieg Piastów postanowiło wesprzeć Romka. Organizuje bieg, z którego dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie. Zawody zostaną rozegrane na trasie: Polana Jakuszycka (start) - Dolny Dukt - Górny Dukt - Polana Jakuszycka (meta). Trasa ma 6,5 km długości, będzie można przebiec ją raz lub dwa razy. Zawody odbędą się nawet, jeśli będzie jeszcze śnieg. Start o godz. 11.00

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal. Po zawodach zostanie zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Będzie można odpłatnie pojechać na krótką wycieczkę quadem lub skuterem śnieżnym.

Zapisy już są przyjmowane pod adresem e-mailowym: zawodnicy@bieg-piastow.pl. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko. Wpisowe to datki (co najmniej 50 zł), które prosimy wpłacać bezpośrednio na konto, na którym Romek zbiera pieniądze na leczenie.
Wpisowe można też będzie wpłacać w dniu biegu, w biurze Stowarzyszenia Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Dane do przelewu:
Roman Geftasewicz
ul. Wyczółkowskiego 32/6
58-500 Jelenia Góra

Bank Zachodni WBK:
79 1090 1926 0000 0001 2970 3135
Podczas biegu zostanie zorganizowania publiczna zbiórka pieniędzy. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
395
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group