Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3041
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pną się w górę mury Galerii Centrum

Wtorek, 18 stycznia 2011, 9:06
Aktualizacja: 9:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pną się w górę mury Galerii Centrum
Fot. TEJO
Teren przy ulicy Pijarskiej (w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu wielopoziomowego) w niczym nie przypomina zaniedbanego jeszcze kilka miesięcy temu zakątka śródmieścia Jeleniej Góry. Firma Erbud wznosi tam kolejną galerię handlową.

Inwestycja ta zupełnie zmieni architektonicznie wygląd tej części Jeleniej Góry. Miejsce kojarzone dotąd z brudem i zaniedbaniem lat minionych, zyska nowa jakość i nowy wygląd. Zwłaszcza z perspektywy ulicy Górnej, która stanowi optyczny „łącznik” między położoną na skarpie starówką i tym, co znajduje się poniżej. Dotychczas były to zapuszczone podwórka. Będzie – galeria handlowa.

Na budowie, prowadzonej przez tę samą firmę, która wzniosła Pasaż Grodzki, praca wre. Dwa żurawie widoczne są z daleka. Ukończono już zbrojenia i widać zarys piwnic. Niebawem zacznie „rosnąć” budynek przyszłej galerii. Urośnie aż do wysokości pięciu kondygnacji, co z jednej strony (od ulicy Górnej) pozwoli na wejście do wyższych pięter (podobnie jak w przypadku parkingu wielopoziomowego). Sam budynek ma stylistycznie nawiązywać do architektury staromiejskiej, ale nie zabraknie też nowoczesnych akcentów.

Nowa galeria handlowo - usługowa o powierzchni całkowitej 10 tys. m 2 i powierzchni handlowo usługowej 6280 metrów kwadratowych, ma stanąć jesienią. Co do solidności wykonawcy przekonywać nie trzeba, bo Erbud wzorowo poradził sobie z inwestycją przy ulicy Jasnej. Ale co potem? Czy inwestorowi, spółce Ariadne ze Szczecina, uda się zapełnić wnętrza placówkami handlowymi? To już kwestia niepewna.

W każdym razie, po wyremontowaniu pobliskiego kanału Młynówka i urządzeniu ścieżki spacerowej, budynek nowej galerii znacznie ulepszy wizerunek tej części miasta, jednej z wielu, gdzie zaniedbania lat minionych są wciąż bardzo widoczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group