Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3885
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pływalnia KPSW otwarta dla wszystkich

Sobota, 2 grudnia 2017, 7:09
Aktualizacja: Niedziela, 3 grudnia 2017, 21:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pływalnia KPSW otwarta dla wszystkich
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (1.12) miało miejsce oficjalne otwarcie krytej pływalni Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Obiekt nie jest nowy, w minionych pięciu latach korzystali z niego studenci, ale po upływie tego okresu od budowy z użyciem środków unijnych, uczelnia może wykorzystywać basen do celów komercyjnych.

Budowa krytej pływalni na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, rozpoczęła się w 2010 roku, a zakończyła w 2012. Z uwagi na dofinansowanie ze środków unijnych, przez 5 lat nie można było wykorzystywać obiektu do celów komercyjnych, więc jedynymi użytkownikami byli studenci i pracownicy KPSW. Wcześniej udostępniono już halę sportową im. Jerzego Szmajdzińskiego, która również była objęta pięcioletnią karencją. - Dla nas to był piękny czas, bo mogliśmy pływać od rana do wieczora, ale niepokojące były koszty utrzymania tego obiektu, który był budowany, aby służyć studentom, ale też mieszkańcom Jeleniej Góry - powiedziała Grażyna Malczuk, kanclerz KPSW.

Z okazji otwarcia pływalni dla mieszkańców i turystów, w piątkowy wieczór odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra. Niestety, rodzice mogli się przyglądać zmaganiom swoich dzieci jedynie przez szklane drzwi, ale rywalizacja przebiegała prawidłowo. - Zwróciliśmy się do wszystkich klubów sportowych i szkół ponadgimnazjalnych z ofertą korzystania z basenu. Póki co odezwały się dwa kluby sportowe - powiedziała kanclerz uczelni.

Na terenie obiektu jest sauna, z której również można korzystać, a w styczniu mają być uruchomione gabinety fizykoteapeutyczne. - Tam będą rewelacyjne gabinety i wanna do masażu - zaznacza G. Malczuk. Dla mieszkańców opłata za basen plus saunę wynosić będzie 16 zł za 1,5 godziny. Wanna do masażu ma kosztować 35 zł za 20-minutowy zabieg.

Basen podzielony jest na 6 torów o długości 25 metrów, jego szerokość to 12,5 m, a głębokość od 1,35 m do 1,80 m. Temperatura wody to 28 st. C. - Jest on zaprojektowany dla sportowców, dydaktyków, osób chcących się nauczyć lub udoskonalić technikę pływania - powiedział Marcin Michalak, kierownik obiektu.

Basen będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00, a w soboty w godz. 8:00 - 15:00. Dzisiaj (2.12) wyjątkowo wstęp na pływalnie jest bezpłatny, z zaznaczeniem, że jednocześnie może tam przebywać maksymalnie 60 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
386
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group