Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5146
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac zabaw w prezencie od marketu budowlanego

Sobota, 30 lipca 2016, 7:56
Aktualizacja: 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Plac zabaw w prezencie od marketu budowlanego
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (29.07) prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się w Ratuszu z dyrektorem jeleniogórskiej Castoramy Sławomirem Malickim. Powodem zwołania konferencji prasowej było oddanie do użytku placu zabaw przy ul. Wyczółkowskiego, w rejonie budynków socjalnych.

Inwestycja marketu budowlanego wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (ang. CSR – Corporate Social Responsibility), a więc dobrowolnego wspierania interesów społecznych przez biznes. - Tak duże firmy, oprócz ściągania klientów, powinny uczestniczyć w życiu społecznym, w odpowiedzialności za to, co się dzieje – powiedział dyrektor jeleniogórskiej Castoramy. - Czas przygotowania do inwestycji to niespełna rok - trzeba było zebrać przede wszystkim fundusze w budżecie, a do realizacji przystąpiliśmy w marcu tego roku – powiedział Sławomir Malicki, deklarując dalszą współpracę z miastem, m.in. w działaniach związanych z informacją turystyczną, czy relacjami z pograniczem czeskim.

Jak już pisaliśmy, nowy plac zabaw znajduje się przy ul. Wyczółkowskiego – w rejonie budynków socjalnych.
- Brakowało tam tej przestrzeni, którą mogłyby dzieci wykorzystać, a jest tam bardzo dużo dzieci – powiedział prezydent Marcin Zawiła. Rola miasta w tej inwestycji ograniczyła się do oddania działki, a także obsługi inwestycyjnej. Koszt w wysokości 30 tysięcy złotych pokryła Castorama.

Czy władze miasta przewidują monitoring w tamtym miejscu? - Będziemy się starali zamontować tam monitoring, ale mam też taką wiadomość, która i mnie zaskoczyła. Tego typu obiekty w rejonie domów socjalnych, gdzie ludzie podejrzewali, że będą one dewastowane – nie są niszczone. Ba, są bardzo pilnowane przez mieszkańców. Myślę, że częściej bywają dewastowane te, które znajdują się w parkach, albo w innych miejscach – dodał włodarz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
775
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group