• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 12:03
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 5679
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Piknik z lekcją ekologii

Wiadomości: Region
Piątek, 8 czerwca 2018, 6:10
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2018, 8:55
Autor: WAC
Fot. WAC
–Takie imprezy to świetna promocja ekologii wśród najmłodszych bo poprzez zabawę – zgodnie mówili opiekunowie dzieci, które bawiły się wczoraj na Pikniku Ekologicznym zorganizowanym przy Pałacu w Bukowcu przez Związek Gmin Karkonoskich.

Pikniki ekologiczne odbywają się w Bukowcu od wielu lat i są jedną ze sztandarowych imprez firmowanych przez Związek Gmin Karkonoskich. W ich trakcie wręczane są nagrody w organizowanych przez ZGK proekologicznych konkursach „Czyste Karkonosze”: plastycznego, fotograficznego, filmowego, na strój ekologiczny oraz dla szkół na tą która zbierze najwięcej baterii.

Nie inaczej było i tym razem. Dodatkowo dzieci mogły korzystać z licznych festynowych atrakcji: dmuchańców, waty cukrowej, przejażdżek konnych. Na ciekawych świata czekały stoiska edukacyjne m.in. Zespołu Parków Krajobrazowych, Karkonoskiego Parku Narodowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Leśnego Banku Genów i Lasów Państwowych.

– Pikniki Ekologiczne organizujemy dzięki wsparciu naszych partnerów, m.in gmin członkowskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Starostwa Powiatowego – mówi dyrektor biura Związku Gmin Karkonoskich Witold Szczudłowski. - Do ich grona w tym roku dołączyło Stowarzyszenie Bieg Piastów, które zorganizowało Parkowy Bieg Piastów. Poprzez organizację pikników i konkursów chcemy trafić do dzieci i młodzieży z naszym przesłaniem potrzeby działań ekologicznych i racjonalnego gospodarowania śmieciami. Chcemy, aby dzieci na co dzień dbały o przyrodę i zarażały postawami proekologicznymi swoich rodziców.

W pikniku brały udział dzieci z przedszkoli i szkół z powiatu jeleniogórskiego. Ich uśmiechnięte buzie najlepiej świadczyły o tym, że doskonale się bawią.

- Tego typu imprezy są jak najbardziej potrzebne, twórcze – ocenia na gorąco imprezę Jolanta Sobczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. - Bardzo dobra organizacja, dużo nagród. Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli we wszystkich konkursach, zdobywając wiele wyróżnień. Dzieci się cieszą, a po powrocie do domu powtarzają rodzicom: nie podrzucajcie śmieci.

To fantastyczna zabawa, która z każdym

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~terazteraz 8-06-2018 6:25
Szczudłowski to kopalnie dobrych pomysłów. Dzięki za wytrwałość i konsekwencję.
~ 8-06-2018 9:31
Najlepsze dęby cyrk Arizona

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group