Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5997
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pikieta pod WKU

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:52
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Chorzy wciąż trafiają do wojska - taką opinię przedstawiło dziś kilkadziesiąt osób, które pikietowało pod Wojskową Komendą Uzupełnień w Jeleniej Górze.

W proteście udział brali byli żołnierze, poborowi i ich rodzice. Pikietujący uważają, że Wojskowe Komisje Lekarskie w ogóle nie badają poborowych. Bogusława Łaska dziennikarzom pokazywała książeczkę zdrowia syna, który z kilkoma chorobami trafił do wojska. W liście do prezydenta i szefów resortu obrony i spraw wewnętrznych pikietujący żądają aby przeprowadzać specjalistyczne badania lekarskie. List chcieli pozostawić w siedzibie jeleniogórskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień, jednak strażnik ich nie wpuścił do budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Głos rozsądku 10-02-2005 14:45
Armia tylko zawodowa. WKU do cywila.
~SOŁTYS 10-02-2005 21:06
ja tam jestem zdrowy jak ryba a mam kategorię D.. bo lekarze nie znają się na chorobach układu krwionośnego i stwierdzili że ja jestem ciężko chory, gdzie tak naprawdę chodzi o pierdułkę którą ma co 4 człowiek na ziemi nie zdając sobie z tego nawet sprawy... ci lediarze to idioci !!!!
~pierwsze słyszę 8-03-2008 9:22
Pracuję w WKU i pierwsze słyszę o pikiecie kilkudziesięciu osób przed siedzibą WKU? Może raczej autorowi chodziło o siedzibę Powiatowej Komisji Lekarskiej? Co do meritum sprawy to nie WKU określa kategorię zdrowia, lecz właśniie cywilne, powoływane przez władze samorządowe Powiatowe Komisje Lekarskie - to one, a nie WKU organizują rejestrację poborowych, a do powołania do ZSW droga jeszcze daleka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group