Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 12555
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pijaństwo na basenie - pechowy sezon

Piątek, 14 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pijaństwo na basenie - pechowy sezon
Fot. Arkadiusz Piekarz
Dwóch nietrzeźwych nastolatków zatrzymał na terenie basenu miejskiego patrol straży miejskiej. Chłopcy w wieku 16 i 13 lat mieli grubo ponad jeden promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymani zostali przewiezieni na komisariat policji i tam wylegitymowani – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik straży miejskiej.
Nastolatkowie to jeleniogórzanie Wojciech C. (16 lat) oraz Robert Z., młodszy o trzy lata.

Pierwszy miał 1,6 promila alkoholu w organizmie, drugi – 1, 16. Po czynnościach wyjaśniających powiadomiono rodziców nieletnich, którym przekazano zatrzymanych nastolatków.
Według niepotwierdzonych informacji jeden z chłopców miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Grzegorz Rybarczyk przypomina, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest karalne, a szczególnie niebezpieczne na basenie. – Młodzi ludzie zachowali się szczególnie nieodpowiedzialnie. Wpływ słońca potęguje działanie alkoholu. Mogli być nieobliczalni w swoim postępowaniu i narazić na niebezpieczeństwo siebie i innych – dodaje G. Rybarczyk.

Nieco inną wersję zdarzeń przedstawił nam Franciszek Zenon Brykner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu. – Strażnicy nie weszli na teren basenu, usprawiedliwiali się, że jest ich tylko dwóch. Polecili interwencję jednej z pracownic – wyjaśnia dyrektor Brykner, który obiecuje dokładniej zbadać sprawę.

Na terenie basenu ani na żadnym obiekcie MOS nie jest sprzedawany alkohol. Nie wiadomo, czy nastolatkowie wnieśli trunki na teren basenu, czy upili się zanim tam weszli. Przy wejściu nie jest sprawdzana zawartość toreb lub plecaków korzystających z pływalni.

Franciszek Brykner ubolewa, że w takim tłumie nie można upilnować wszystkich. Podkreślił, że na pływalni zbiera się różna młodzież, również ta z rodzin patologicznych. Nie jest wykluczone, że alkohol jest tam spożywany częściej. Nie brakuje też przypadków nielegalnego wejścia na basen przez płot.

Na razie sprawę bada policja. Zatrzymani nastolatkowie mogą odpowiedzieć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Tak pechowego sezonu basen nie miał od lat. Najpierw dwa groźne wypadki przy skokach. Na szczęście chłopcy, którzy im ulegli, już czują się lepiej.
Teraz dwóch pijanych małolatów, którzy mogli przyczynić się do tragedii. Może ochłodzenie aury sprawi, że korzystający z miejskiej pływalni będą zachowywali się rozsądniej. Przydałoby się także oddelegowanie patrolu straży miejskiej, który w upalne dni stale pilnowałby porządku na basenie przy Sudeckiej.

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
419
Żadnej
28%
Jedną
9%
Dwie
7%
Trzy lub więcej
56%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Zawał serca? Zrób to by przeżyć, masz 60 minut
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Dorota zakochuje się w Hannibalu... w więzieniu
 
Aktualności
Tajemnice Karkonoszy
 
Edukacja
Gala na jubileusz „Ekonoma”
 
Aktualności
Czerwony Citroen w rowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group