Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 14849
Zalogowanych: 36
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pijani wyeliminowani z ruchu

Poniedziałek, 6 października 2025, 18:02
Aktualizacja: 18:07
Autor: Policja Jelenia Góra/podinsp. Edyta Bagrowska
Jelenia Góra: Pijani wyeliminowani z ruchu
Fot. Policja Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci eliminują z ruchu kolejnych kierujących stwarzających zagrożenie. Miniony weekend na drogach powiatu jeleniogórskiego obfitował w działania policjantów ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i eliminowanie z ruchu osób, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrażały innym uczestnikom ruchu.

W sumie policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących, w tym 2 rowerzystów, którzy zdecydowali się prowadzić jednoślady pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych kierował pojazdem, mimo obowiązującego zakazu sądowego, a inny pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze zatrzymali także jednego kierującego po użyciu alkoholu oraz dwóch mężczyzn podejrzewanych o prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających. Badania alkomatem wykazały u nietrzeźwych kierujących od 0,6 do 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Karpacza 5 października 2025 roku, po godzinie 14.00, zatrzymali 25-letniego kierującego pojazdem marki Skoda. Mężczyzna jest podejrzewany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, co wstępnie potwierdziło badanie testerem. Dodatkowo okazało się, że kierował on wbrew zakazowi sądowemu oraz decyzji o cofnięciu uprawnień.

Monocykl z osobówką

Do innego zdarzenia doszło tego samego dnia, około godziny 15.30, w Szklarskiej Porębie na ul. Kolejowej. 31-letni kierujący monocyklem doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault.

Na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak sytuacja ta pokazuje, jak niebezpieczne mogą być lekkomyślne decyzje uczestników ruchu.

Policjanci przypominają i apelują:
• Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które może doprowadzić do tragedii. Każdy nietrzeźwy kierowca stanowi potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.
• Nieprzestrzeganie zakazów sądowych czy decyzji administracyjnych o cofnięciu uprawnień to poważne przestępstwo, za które grożą surowe konsekwencje prawne.
• Kierujący powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, szczególnie jesienią, gdy nawierzchnia bywa śliska, a widoczność ograniczona przez opady deszczu, mgły czy szybko zapadający zmrok.
• Każdy uczestnik ruchu, niezależnie od środka transportu, powinien być świadomy, że odpowiedzialność i ostrożność to podstawowe zasady, które ratują życie.

Policjanci zapowiadają dalsze wzmożone kontrole i zdecydowaną reakcję wobec osób, które lekceważą przepisy. Naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
481
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
33%
W inny sposób
10%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Ta pozycja snu niszczy kręgosłup, a większość śpi tak codziennie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Zaklęcie "Żabek" rozświetliło miejską choinkę
 
Aktualności
Spotkanie z dyrektorem KPN w Sobieszowie
 
Aktualności
Kowary świętowały Barbórkę
 
112
Kompletnie pijany Rumun za kierownicą ciężarówki
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group