Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5150
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pijane ognisko (Ciąg dalszy)

Sobota, 17 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:45
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Powracamy do sprawy, którą żyje kamiennogórska młodzież. Szkolne ognisko integracyjne szybko przerodziło się w libację alkoholową. Młodzież zachowywała się tak głośno, że nad kamiennogórski zbiornik wodny, tzw. but, mieszkańcy okolicznych domów wezwali policję.

Przypomnijmy, tylko jedna dziewczyna była trzeźwa, czworo innych uczestników ogniska miało w wydychanym powietrzu od 0,84 do 1,65 promila alkoholu. Imprezowiczów policja odwiozła do domów. Teraz zajmie się nimi wydział rodzinny i nieletnich kamiennogórskiego sądu. To sąd zadecyduje o dalszym losie 15- i 16-latków.

Może skończyć się na upomnieniu, ale równie dobrze nieletnimi zaopiekuje się kurator.
- Wszystko zależy od tego, jak mocno są oni zdemoralizowani - mówi specjalista do spraw nieletnich kamiennogórskiej policji, Grzegorz Kurzeja.

Choć od ogniska upłynęło już kilka dni, policja deklaruje, że wezwie rozrywkową młodzież - dziewczynę i trzech chłopców na rozmowę. Musi ustalić między innymi, w jaki sposób i gdzie nieletni nabyli wódkę oraz piwo, co jest naruszeniem ustawy.

Jak dotąd, pomimo deklaracji oficera prasowego kamiennogórskiej policji Dariusza Walucha, żadna z tamtejszych szkół gimnazjalnych i średnich nie otrzymała powiadomienia o wybryku uczniów.
O jaką szkołę chodzi - nie powiedział nam oficer prasowy. I nie mógł. Policja nie zapytała o to uczniów. Pewne jest, że narozrabiało troje kamiennogórzan i jeden mieszkaniec pobliskiego Ogorzelca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group