Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3096
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piesi i cykliści nie bez winy

Wiadomości: Region
Piątek, 25 maja 2012, 11:30
Aktualizacja: 11:42
Autor: Angela
Szesnastu pieszych, dziesięciu rowerzystów oraz sześciu kierujących – to ukarani podczas policyjnej akcji prewencyjnej pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która była prowadzona wczoraj (24 maja br.) od godziny 6.00 do 22.00.

Łącznie policjanci nałożyli 32 mandaty. Piesi nagminnie przechodzili na czerwonym świetle oraz w miejscach niedozwolonych.16 osób ukarano, a 14 pouczono. Rowerzyści przede wszystkim łamali przepisy przejeżdżając przez przejścia dla pieszych. Na 14 osób, czwórka została pouczona, a pozostali zapłacą mandaty. Nie bez winy byli również kierujący, którzy najczęściej byli karani za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych oraz za nie ustąpienie im pierwszeństwa.

- Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Takie działania będą prowadzone cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~sam 25-05-2012 12:15
Dlaczego ci durnie na rowerach jadą jezdnią np ul Sobieszowska i Ogińskiego, utrudniając ruch samochodów, choć obok mają oznaczoną drogę dla rowerów?
~RUMPEL 25-05-2012 12:42
NA SKRZYŻOWANIU PROWADZĄCYM DO TESCO NAGMINNIE KTOŚ PRZEŁAZI PRZEZ JEZDNIĘ. JEST TO CHYBA NAJWIĘKSZE SKRZYŻOWANIE W MIEŚCIE I TAKIE LATANIE PO ULICY NA CZERWONYM ŚWIETLE ALBO WOGÓLE POZA PASAMI TO POTENCJALNY WYPADEK WIĘC MOZE PANOWIE POLICJANCI SIĘ ZAINTERESUJĄ.
~Derik 25-05-2012 12:44
Słabo, słabo. A gdyby tak postawić patrol przy Florze - byłoby ze 200 mandatów dla pieszych za przechodzenie na czerwonym, przy wjeździe z Bankowej w Matejki - byłoby ze 300 mandatów dla kierowców wymuszających pierwszeństwo na pieszych, przy targowisku na Różyckiego - byłaby kolejna setka mandacików dla rowerzystów, którzy omijają sygnalizację świetlną jeżdżąc po chodnikach i pasach. A wielkiej chmury kapuśniaczek. Ale dobre i to.
~Nostradamus 25-05-2012 13:00
Durnie na rowerach jadą Sobieszowską bo DURNA POLICJA nie ma pojęcia o tym że zmieniły się przepisy i gdy równolegle do jezdni przebiega DROGA ROWEROWA lub ROWEROWO/PIESZA to rowerzysta NIE MA PRAWA jechać po jezdni. Ale co się dziwić Policji i rowerzystom skoro nawet egzaminatorzy z WORD o tym nie wiedzą.
~Ase 25-05-2012 13:04
Macie głupie przyciski na słupach dla pieszych,które nie działają.To jest utrapienie,utrudnienie.Czy w tym miescie nie ma już mądrych rządzących.Władzo masz ułatwiac życie a go bardzo komplikujesz.Woda-scieki za m3 15,85zl.Makabra.
~kosss 25-05-2012 14:24
Nawiazujac do Sobieszowskiej, macie racje ale tam nie ma drogi rowerowej. Malo tego w calej kotlinie nie ma kawalka takiej drogi, wiec smsialo mozna jechac rowerem po jezdni. Musicie wiedziec o roznicy pomiedzy droga rowerowa a traktem pieszo-rowerowym. Nie ma sciezek rowerowych. Jak beda drogi rowerowe to rowerki beda po nich smigac. Narazie jestesmy daleko w .....
~ 25-05-2012 15:46
Do: ~kosss - Jak widać powyżej czytelnicy też są matołami i nieukami. Obecność traktu pieszo-rowerowego RÓWNIEŻ ZABRANIA ROWERZYSTOM KORZYSTANIA z jezdni ul.Sobieszowskiej. TO SĄ WŁAŚNIE TE MIANY W PRZEPISACH!!!
~do RUMPEL 25-05-2012 15:46
gdyby nie to że mamy najbardziej d...lne światła w Polsce to może by nie latali we Wrocku i w Gdańsku mimo że to o wiele większe miasta przedostawanie (bo przejściem nazwać tego nie można) nie jest taką udręką jak u nas no i jeszcze mnie zastanawia po kiego grzyba są światła np między tunelem i hotelem Fenix oraz na odnodze skrzyżowania za mostem na Ogińskiego na ul Flisaków 12 skoro tam w ogóle ruchu nie ma A ŚWIATŁA TO ZŁO KONIECZNE KTÓRE SIĘ STOSUJE TAM GDZIE JEST DUŻY RUCH WIĘC PO CO LUDZI UDRĘCZAĆ NIMI TAM GDZIE GO NIE MA ?
~kosss 25-05-2012 15:51
Tylko obecnosc drogi rowerowej zmusza do zjechania z jezdni. Zadne tam pieszo rowerowe inne. Poczytac ustawe.
~ 25-05-2012 15:55
PEWNIE ŻE CYKLIŚCI NIE SĄ BEZ WINY (może czas najwyższy przestać tak gloryfikować rowery??) wszędzie się wpi##### i myślą że są panami - nawet po lesie sobie spokojnie pospacerować nie można , a jak jadą ulicą to specjalnie tak żeby nie można było ich wyminąć
~do 15 55 25-05-2012 16:18
Ale inny samochod to potrafisz wyprzedzic ? wiec wyprzedzai cyklistow tak jak trzeba czyli tak jak inny samochod a nie na grubosc lakieru sie ocierac. Jada srodkiem bo chca zyc.
~emmet 25-05-2012 16:21
"Tylko obecnosc drogi rowerowej zmusza do zjechania z jezdni. Zadne tam pieszo rowerowe inne. Poczytac ustawe" Dokładnie to raz a dwa jężdze częto z dzieckiem 3 letnim rowerem w foteliku i ten kto tak jeździ to wie że z takiego roweru sie nie zsiada co 2 - 3 min na przejścia bo tak jest obciążony tył że wywraca rower, tak więc przejścia przejeżdżam BO TAK JEST BEZPIECZNIEJ i jak ktoś mnie zatrzyma to mu oddam rower z dzieckiem niech sam oceni
~do 16:18 25-05-2012 16:33
akurat nie jestem kierowcą tylko zazwyczaj pasażerem ale inny samochód da się wyminąć dlatego że zazwyczaj nie zachowuje się jak d...l i nie ustawia się w taki sposób że po jego obydwóch stronach jest zamało miejsca
~hexee 25-05-2012 19:45
BRAWO! kiedyś juz w podstawówce były karty rowerowe i zajęcia z przepisów ruchu drogowego i kazdy wiedział że przez przejście nie przejeżdża się rowerem. Teraz rowerzyści wpadający nagle na drogę to masakra, tak samo jak piesi spacerujący po ulicach w najmniej do tego przystosowanych miejscach
~oko 25-05-2012 21:12
a dlaczego nie można przejechać na przejściu dla pieszych jak jest sygnalizacja świetlna (oczywiście na zielonym) albo nic nie jedzie po ulicy?... przecież to jest głupie... i nie chodzi mi o takie przejścia jak w W-wie, że przechodzi 100 osób ale takie jak u nas... na wygwizdowie
~Do "emmet" 25-05-2012 21:49
Podziwiam Twoją odwagę. Głupotę zaś twoją potępiam. Czy Twoje dziecko jest wytłumaczeniem dla Twojej głupoty? Nie wiem ,czy odważył bym się wsadzić małe dziecko na rower i śmigać z nim po zatłoczonych ulicach. To tylko dwa koła są przecie. Nawet na drodze rowerowej możesz się wyłożyć bez przyczyny.Może się nigdy nie wywaliłeś? Desperat z Ciebie ,albo idiota. A rower oddaj bo Twoje dziecko Twoim jest.Tak będzie lepiej dla dziecka.Na własne oczy widziałem ,jak przed "małą pocztą" gość się wywalił z dzieciakiem.Nie wiedział ,co ma robić w tym ruchu z paniki o dzieciaka. Pozbierał się ,ale kalesony na pewno miał do wymiany.Grunt ,to adrenalina! A z dzieckiem to nawet potrójna.
~aaa 25-05-2012 22:02
Dziennik Ustaw Nr 92 z dnia 1 kwietnia 2011 r.o zmianie ustawy — Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami art. 33 ust. 1 otrzymuje brzmienie: „1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.”
~Do "emmet" 25-05-2012 22:16
Aaaa,jeszcze jedno. Na nagrobku będziesz miał napisane-"Zginęli ,ale mieli prawo za sobą". O rozsądku nic nie napisane będzie. Nie myśl,że życzę Ci tego.Absolutnie nie! Żyj sto lat i nie pajacuj z dzieciakiem po jezdni. Jak na razie ,to rowerzyści mają u nas ciężko i trzeba się w cierpliwość uzbroić.Kiedyś może będzie lepiej.Teraz zaś nie udawaj ,że żyjesz w na Zachodzie. Szanuj się. !
~Gość 26-05-2012 0:06
Do sam to ty jesteś d...ń ,bo po ścieżkach rowerowych chodzą babcie i paniusie z pieskami na tych długich smyczach na których to rowerzysta może kark skręcić ,no i jeszcze te kijkarki zramolałe idące ścieżką rowerowe jak krowy po łące ,ścieżki rowerowe to zagrożenie życia dla rowerzysty ,a jest takim samym użytkownikiem drogi jak pojazd samochodowy czy też inny ,jedzie zgodnie z przepisami i nikomu nie utrudnia ,więc czego się czepiasz bucu jeden>
~Do "Gościa" 26-05-2012 6:41
Czy ja napisałem,że rowerzyści mi życie utrudniają? Chociaż faktycznie tak jest. Stwierdziłem tylko ,że trzeba być odważnym aby w naszych warunkach jeździć z dzieckiem na rowerze. Co do pełnoprawności jazdy zgodnie z przepisami rowerzystów ,to bym się spierał.Widziałeś kiedy rowerzystę ,który czeka na światłach?Większość z nich wjeżdża na chodnik i ma gdzieś sygnalizację.Poza tym, najpierw wykup OC a potem pogadamy o prawach rowerzystów. Wjechał mi kiedyś taki baran w rajtuzach w błotnik,uszkodził lusterko a ja mogłem mu tylko pogwizdać i za swoje pieniądze naprawić szkody.Nie będę się przecie z tym cymbałem ciągał po sądach.
~ 26-05-2012 7:33
Myslacy logicznie rowerzysta majac do wykorzystania szlak inny niz jezdnia powinien z niego korzystac. Nawet dla wlasnego bezpieczenstwa, pomijajac utrudnianie ruchu. Nie sztuka jest udowadniac wlasna waznosc i rownosci z kierowcami aut na drodze, jadac po niej rowerem, sztuka jest czuc sie bezpiecznie i nie utrudniac ruchu pojazdom szybszym. Wiadomo ze chodzi tutaj o korkowanie i tak juz zapchanych ulic i drog. Duzo ludzi uwaza ze -"g..no ich to obchodzi", czy to jest sluszne? i niestety, jada sobie nawet z dala od pobocza, podkreslajac- CO TO NIE JA .
~koli 26-05-2012 8:27
...a ja mam taki poglad...po pierwsze polskie prawo zezwala na to aby rowerzysci nie znali przepisow i moglo poruszac sie po drogach, nie musza miec zadnego dokumentu stwierdzajacego znajomosc przepisow, nie musza miec na drodze publicznej obowiazkowego OC...miesiac temu taki rowerzysta na swiatlach gdy ja zatrzymalem sie na czerwonym "wjachal"mi swoim rowerem w bagaznik...porysowal zderzak itd. i co mialem robic...sprawdzilem czy nic mu sie nie stalo i puscilem...mam 5lat dochodzic przed sadem aby mi zwrocil za naprawe...to chyba cos jest nie tak...
~sqandal4 26-05-2012 8:39
jeżdze dużo rowerem i .... ano wlasnie te dupki co mają bryki myślą ze przepisy sa nie dla nich , rower ignorują i zmuszają nieraz do zatrzymania kierującego rowerem , wymuszaja pierszeństwo i to jest nagminne a ja rowerzysta co moge , najwyżej kamieniem za takim rzucic , nieraz az reka swędzi zeby takiemu panisku co siedzi za kierownicą przylożyc .
~do aaa 26-05-2012 10:28
Dokladnie, tylko ze u nas w kotlinie nie ma ani metra drogi rowerowej ani pasa rowerowego i wszystko na ten temat.
~do ~Nostrada 26-05-2012 12:29
do ~Nostradamus Sam jesteś durniem.Rowerzyści to tacy sami uczestnicy ruchu drogowego jak d...le w zdezelowanych golfach i wypasionych furach. Jeżdżę samochodem,ale też rowerem i skuterem więc patrzę z różnych perspektyw.Wyjdź ze swojej puszki i popatrz na świat inaczej.Pozdrawiam.
~o NIE 26-05-2012 20:38
oooooo Nie!!! rowerzysci to nie tacy sami uczestnicy jak "d...le w zdezelowanych golfach" rowerzysci sa normalni i kulturalni... Pozdrawiam
~Alibaba 27-05-2012 0:05
Witam wszystkich, nie bede sie rozpisywal, jakim to jestem dobrym czy niedobrym cyklista, jezdze po drogach Jeleniej Gory od zawsze i Sobieszowska takze. Otóż po chodniku w Sobieszowie za bardzo nie da sie jezdzic po 1. jest wasko 2. koleiny 3. piesi ktorzy tamtedy chodza 4 wskakiwanie na wysoki kraweznik. Wiec jezdze ulica w taki sposob ze jade krawedzia jezdni i zabieram tyle drogi ile potrzebuje, w ten sposob pozwalam sie minac kazdemu samochodowi. Gdy wykonuje jakis manewr mam wszedzie oczy a 3 razy sie upewniam ze nie spowoduje kolizji. Kolejna sprawa to taka ze cyklisci nie znaja sie na przepisach i wiekszosc wybiera chodnik, czlowiek ktory jedzie autem jest 100 razy bezpieczniejszy bo zna przepisy i oslania go tona blachy. Tylko nieliczni cyklisci znaja dobrze przepisy, taka prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group