Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 8925
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwszy tysiąc na koncie! W Jeleniej Górze ruszyła WOŚP

Wtorek, 3 stycznia 2012, 9:48
Aktualizacja: 9:49
Autor: Jakub Thauer/Petr
JELENIA  GÓRA: Pierwszy tysiąc na koncie! W Jeleniej Górze ruszyła WOŚP
Fot. Jakub Thauer
Po koncercie w Filharmonii Dolnośląskiej zorganizowanym przez „All–ternatywę”, czyli Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już na koncie pierwszy tysiąc złotych.

Impreza inaugurująca XX Finał WOŚP w Jeleniej Górze ruszyła o godz. 18:00 w sali im. L. Różyckiego w Filharmonii Dolnośląskiej. Zebranych powitali Filip Kostka z „All-ternatywy” oraz Agnieszka Cel z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze. Na widowni zasiedli m. in. Miłosz Sajnog, Zygmunt Korzeniewski, Jadwiga Reder-Sadowska oraz Danuta Razmysłowicz.

Koncert rozpoczął się od występu duetu fortepianowego Alicji Krajewskiej i Maksymiliana Bieleckiego, którzy wykonali utwór „Rag klonowego liścia”. Następnie na scenie swoje umiejętności prezentowali kolejni uczniowie PSM. Po pierwszej części koncertu odbyła się licytacja gadżetów przysłanych jeleniogórskiemu sztabowi przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za największą sumę została wylicytowana apteczka pierwszej pomocy z logo WOŚP, którą nabył Miłosz Sajnog.

W drugiej części koncertu wystąpili m. in. Klaudiusz Leśniak oraz zespół Cyjas Milongas. Tutaj także odbyła się licytacja i zgodnie z oczekiwaniami najdroższym fantem okazała się piłka z autografami zawodników Śląska Wrocław. Szczęśliwy nabywca kupił ją za 250 złotych.

- Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyszli na zorganizowany przez nasze stowarzyszenie koncert i tym samym już 2 stycznia przyczynili się do zebrania pieniędzy na rzecz pomocy wcześniakom, bo to jest główny cel tegorocznej zbiórki – powiedział Paweł Gluza prezes stowarzyszenia „All-ternatywa”. Wielka słowa uznania należą się głównemu organizatorowi wczorajszego koncertu, członkowi organizacji Pawłowi Bigusowi.

Dzięki zyskom z licytacji oraz datkom od gości, którzy pieniądze do puszek wolontariuszy wrzucali zarówno przed, jak i po koncercie udało się zebrać 1000 złotych, który zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolejna pieniądze dla WOŚP zostaną zebrane już w czwartek, a to także za sprawą „All-ternatwy”, która tego dnia przeprowadzi zbiórkę pieniędzy we wszystkich jeleniogórskich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. XX Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group