Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6793
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy śnieg, pierwsze impresje zimowe ...

Wtorek, 23 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2006, 10:17
Autor: PK
Jelenia Góra: Pierwszy śnieg, pierwsze impresje zimowe ...
Fot. MT
No i sypnęło nam pierwszym śniegiem tej zimy. Sypnęło całkiem ostro i w weekend mocno zabieliło się za naszymi oknami.

Stan taki tradycyjnie wywołał trwogę wśród służb odpowiedzialnych za „udrożnienie” traktów miejskich. O ile główne szlaki prezentowały się całkiem nieźle to rzadziej uczęszczane rewiry zapomniane tonęły w śniegu. Tak jednak jest zawsze, więc nie ma sensu się teraz rozwodzić nad tym dyżurnym tematem, który dręczy już kilka pokoleń … :-)

Stan dróg jeleniogórskich zapewne niewiele interesował w ten weekend dzieciaki, które z entuzjazmem powitały pierwszy śnieg. Bunkrowane w piwnicach sanki i narty znów ujrzały światło dzienne dzięki czemu najmłodsi mogli spożyć nadmiar swojej energii na okolicznych górkach i stokach.

Pierwszy śnieg ma też to do siebie, że niesamowicie wpływa na otaczającą nas rzeczywistość. W ciągu doby cały świat wokół nas zmienia się nie do poznania, okrywając się przy tym urokliwą aurą niecodzienności i podniosłości. Ta nieskazitelna biel pozwala dostrzec piękno miejsc, które na co dzień pozostają przez nas niezauważone lub przynajmniej niedocenione. Ten stan nie trwa jednak wiecznie i po kilku dniach staje się szarą monotonią dnia codziennego tak jak z każdym dniem szarzeje śnieg na ulicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group