Czytających: 12455

Puchar Polski: Pierwsza wygrana koszykarek!

Środa, 14 grudnia 2011, 20:13
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2011, 10:09
Koszykarki BasketPro Jelenia Góra w końcu poznały smak zwycięstwa. W II rundzie Pucharu PZKosz podopieczne Iwony Olesiewicz wyeliminowały CCC II Polkowice wygrywając 64:50.

Środowy mecz II rundy Pucharu PZKosz od początku przebiegał pod dyktando jeleniogórzanek, które po celnej "trójce" Olimpii Łuczak prowadziły w 7. minucie 15:9. Pod koniec pierwszej odsłony do głosu doszły przyjezdne i ta część gry zakończyła się wynikiem 17:15. W drugiej "ćwiartce" gospodynie kontynuowały marsz po zwycięstwo, na minutę przed przerwą prowadziły 36:24.

Po zmianie stron do walki zerwały się polkowiczanki wykorzystując kiepską skuteczność rzutową ekipy BasketPro. Trzecią kwartę CCC wygrało 17:6, więc przed decydującą odsłoną podopieczne Iwony Olesiewicz prowadziły zaledwie jednym punktem (45:44). Jak się okazało to było wszystko na co było stać polkowiczanki tego dnia, a jeleniogórskie koszykarki oprócz pierwszego zwycięstwa w sezonie 2011/2012 mogą się cieszyć z awansu do III rundy Pucharu PZKosz. Losowanie par ostatniej fazy rozgrywanej systemem pucharowym (przegrywający odpada) odbędzie się 19. grudnia.

Terminarz rozgrywek o Puchar Polskiego Związku Koszykówki:
losowanie gospodarza Rundy III - 19.12.2011
Runda III: - 11.01.2012
losowanie par i gospodarza - 16.01.2012
Final Four - 04.02 – 05.02.2012

BasketPro Jelenia Góra - CCC II Polkowice 64:50 (17:15, 21:13, 7:16, 19:6)

BasketPro: Pawlukiewicz (18), Feja (12), Kowalczyk (9), Łuczak (7), Szczęśniak (6), Krawczyszyn-Samiec (4), Olesiewicz (4), Paradowska (2), Prystrom (2), Kosalewicz, Kijowska.

CCC: Hołtyn (18), Zuchora (11), Fryzowicz (8), Wypasek (4), Szczepanik (4), Lenczuk (2), Prządka (2), Łapkowska (1), Prus, Brzeźniak.

Sędziowie: Łukasz Wysocki, Mirosław Wysocki.

Wyniki II rundy Pucharu PZKosz:

AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski - MKS PWSZ Kon-Bet Konin 67:58 (20:12, 14:16, 13:21, 20:9)
SMS PZKosz Łomianki - MKK Siedlce 74:53 (23:15, 16:15, 16:10, 19:13)
AZS Uniwersytet Warszawski - GTK Wejherowo 77:71 (14:17, 19:22, 23:12, 21:20)
Lider AZS II Swarzędz - Language School Pabianice 66:76 (23:24, 9:18, 8:20, 26:14)
AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów - AZS UMCS Lublin 85:53 (28:17, 19:16, 18:4, 20:16)
AZS Uniwersytet Gdański - KKS Apteki Arnika Olsztyn 59:53 (18:7, 14:10, 13:24, 14:12)
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Domeny.pl Siemaszka 74:59 (18:12, 22:23, 20:14, 14:10)