Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9108
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsza odsłona galerii na dworcu PKS

Wtorek, 13 października 2009, 22:10
Aktualizacja: Środa, 14 października 2009, 15:40
Autor: Mar
Jelenia Góra: Pierwsza odsłona galerii na dworcu PKS
Fot. Mar
Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic: Podwale– Obrońców Pokoju – Jana Pawła II. Pokrywa się to z obszarem zajmowanym przez dworzec autobusowy PKS–Tour.

Na tym terenie ma stanąć galeria handlowa i nowoczesny dworzec autobusowy. Pierwsze założenia projektu i jego wizualizacje przedstawił radnym Jarosław Lipiński, dyrektor do spraw rozwoju firmy TK Development z Warszawy.

Ta firma zamierza postawić galerię we współpracy z PKS, na terenie obecnego dworca autobusowego i obecnego marketu Komfort.

- To będzie obiekt spełniający funkcje handlowe, usługowe, rozrywkowe i inne. Na powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych zmieści się dużo – wyjaśniał dyrektor Lipiński – postawienie tego obiektu uporządkuje ten rejon miasta i na pewno będzie magnesem dla przyjezdnych. Będzie też wielopoziomowym parkingiem dla ponad tysiąca aut.

Radni bardzo przychylnie przyjęli prezentację firmy developerskiej. Zaczęto dyskutować o konieczności przebudowy i modernizacji ciągów komunikacyjnych przy ulicy Podwale, Mostowej, Grunwaldzkiej i alei Jana Pawła II. Wybudowanie tak dużego obiektu spowoduje, że ruch samochodowy w tym rejonie będzie jeszcze większy. – Coraz pilniejsza staje się konieczność wybudowania estakady nad ulicą Grunwaldzką. To jedyne rozwiązanie tego węzła – argumentowano.

- Cieszę się bardzo, że po wszystkich wcześniejszych inwestorach marketów i galerii, którzy usiłowali iść na skróty i omijać procedury, mamy inwestora, który zaczyna jak należy. Od wniosku o zmianę zapisów planu zagospodarowania przestrzennego i studium uwarunkowań rozwoju – komplementował radny Miłosz Sajnog – tylko obawiam się, że w tyle zostaną służby miejskie, które nie zdążą uporządkować terenów należących do miasta. Ulice Droga Mleczna, Forteczna, Obrońców Pokoju, już teraz wyglądają źle. Po postawieniu nowoczesnej galerii będą jak liszaje.

Po dyskusji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o otwarciu planu dla tego obszaru, tak, aby uzgodnić i zapisać wszystkie aspekty planowanej inwestycji i uporządkowania całego kwartału. Cała procedura może potrwać dłużej niż rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group