• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 3:53
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 2697
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pierwsza maturalna potyczka

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 14:24
Autor: TEJO
Z próbnym egzaminem dojrzałości z języka polskiego zmagają się w czwartek maturzyści w jeleniogórskich szkołach średnich. Test jest przeprowadzany przez szkoły, a nie komisje egzaminacyjne.

- Tekst nieliteracki i kilkanaście pytań sprawdzających, czy uczniowie go rozumieją, to jeden ze składników egzaminu na poziomie podstawowym - mówi Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Druga część to tworzenie tekstu własnego w związku z tekstem literackim, zamieszczonym w arkuszu. Uczniowie mają do wyboru dwa różne tematy.
Egzamin z języka polskiego jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów. Chętni mogą przystąpić do testu na poziomie rozszerzonym, ale muszą też rozwiązać test podstawowy.

To nie koniec emocji na próbę. W piątek licealiści sprawdzą swoją znajomość języków obcych. Do wyboru są: angielski, niemiecki, rosyjski i francuski.
Przez weekend będą mieli czas, aby powtórzyć wiadomości z wybranego przedmiotu dodatkowego. - Większość wybrała matematykę - dowiedzieliśmy się w LO nr 1. Ale część maturzystów napisze testy z geografii, biologii, chemii, fizyki i astronomii. Do wyboru są też historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Wyniki próbnej matury mają nie mieć wpływu na ocenę, którą uczniowie otrzymają z poszczególnych przedmiotów. Nie będą też wiążące przy ocenianiu prac na prawdziwej maturze. Wiosną przyszłego roku dokonają tego zespoły nauczycieli niezwiązanych z daną szkołą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group