Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6494
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsza maturalna potyczka

Czwartek, 15 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 14:24
Autor: TEJO
Z próbnym egzaminem dojrzałości z języka polskiego zmagają się w czwartek maturzyści w jeleniogórskich szkołach średnich. Test jest przeprowadzany przez szkoły, a nie komisje egzaminacyjne.

- Tekst nieliteracki i kilkanaście pytań sprawdzających, czy uczniowie go rozumieją, to jeden ze składników egzaminu na poziomie podstawowym - mówi Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Druga część to tworzenie tekstu własnego w związku z tekstem literackim, zamieszczonym w arkuszu. Uczniowie mają do wyboru dwa różne tematy.
Egzamin z języka polskiego jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów. Chętni mogą przystąpić do testu na poziomie rozszerzonym, ale muszą też rozwiązać test podstawowy.

To nie koniec emocji na próbę. W piątek licealiści sprawdzą swoją znajomość języków obcych. Do wyboru są: angielski, niemiecki, rosyjski i francuski.
Przez weekend będą mieli czas, aby powtórzyć wiadomości z wybranego przedmiotu dodatkowego. - Większość wybrała matematykę - dowiedzieliśmy się w LO nr 1. Ale część maturzystów napisze testy z geografii, biologii, chemii, fizyki i astronomii. Do wyboru są też historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Wyniki próbnej matury mają nie mieć wpływu na ocenę, którą uczniowie otrzymają z poszczególnych przedmiotów. Nie będą też wiążące przy ocenianiu prac na prawdziwej maturze. Wiosną przyszłego roku dokonają tego zespoły nauczycieli niezwiązanych z daną szkołą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group