Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 4879
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piernikowy zawrót głowy

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:25
Autor: mestra
Region: Piernikowy zawrót  głowy
Fot. mestra
Zniewalający zapach miodu i korzennych przypraw, który przypominał o zbliżających się świętach unosił się przez weekend nad Pałacem Łomnica, przyciągając tłumy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. W ramach Święta Pierników, można było wziąć udział w warsztatach zdobienia i pieczenia pierników oraz zgłębić tajniki mistrzów, którzy z miodowych ciastek potrafią wyczarować cuda. W programie nie zabrakło pokazów snycerstwa, tematycznych wykładów, nauki dawnych tańców, wystawy tradycyjnych form piekarskich czy kiermaszu z regionalnymi produktami.

Ogromnym powodzeniem cieszył się w niedzielne popołudnie spektakl „Jaś i Małgosia” w wykonaniu jeleniogórskich aktorów. Święto Pierników nie mogło obejść się przecież bez piernikowej chatki. Spotkanie ze śmiejącą się Babą Jagą, wilkiem, który nie zjada dzieci oraz sympatycznymi Jasiem i Małgosią, przyciągnęło do Łomnicy rzeszę rodziców z dziećmi.

Najmłodsi z wypiekami na twarzach śledzili losy rodzeństwa i odważnie witali się z wilkiem. Na koniec spektaklu, każdy mały widz został obdarowany pierniczkiem z chatki Baby Jagi.

Amatorzy miodowych przysmaków mogą już planować kolejną wizytę w Pałacu Łomnica – za dwa tygodnie rozpocznie się Kiermasz Adwentowy, na którym na pewno nie zabraknie wspaniałych pierników oraz wielu innych świątecznych przysmaków i wyrobów regionalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group