Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9832
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piernikowy zawrót głowy

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:25
Autor: mestra
Region: Piernikowy zawrót  głowy
Fot. mestra
Zniewalający zapach miodu i korzennych przypraw, który przypominał o zbliżających się świętach unosił się przez weekend nad Pałacem Łomnica, przyciągając tłumy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. W ramach Święta Pierników, można było wziąć udział w warsztatach zdobienia i pieczenia pierników oraz zgłębić tajniki mistrzów, którzy z miodowych ciastek potrafią wyczarować cuda. W programie nie zabrakło pokazów snycerstwa, tematycznych wykładów, nauki dawnych tańców, wystawy tradycyjnych form piekarskich czy kiermaszu z regionalnymi produktami.

Ogromnym powodzeniem cieszył się w niedzielne popołudnie spektakl „Jaś i Małgosia” w wykonaniu jeleniogórskich aktorów. Święto Pierników nie mogło obejść się przecież bez piernikowej chatki. Spotkanie ze śmiejącą się Babą Jagą, wilkiem, który nie zjada dzieci oraz sympatycznymi Jasiem i Małgosią, przyciągnęło do Łomnicy rzeszę rodziców z dziećmi.

Najmłodsi z wypiekami na twarzach śledzili losy rodzeństwa i odważnie witali się z wilkiem. Na koniec spektaklu, każdy mały widz został obdarowany pierniczkiem z chatki Baby Jagi.

Amatorzy miodowych przysmaków mogą już planować kolejną wizytę w Pałacu Łomnica – za dwa tygodnie rozpocznie się Kiermasz Adwentowy, na którym na pewno nie zabraknie wspaniałych pierników oraz wielu innych świątecznych przysmaków i wyrobów regionalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
417
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group