Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6440
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pielgrzymowali śladami Jana Pawła II

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KRAJ
Czwartek, 14 października 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Kraków, Kalwaria Zabrzydowska i Wadowice to miejsca, które z okazji obchodów X Dnia Papieskiego odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Lewickiego z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu.

Pierwszym etapem pielgrzymki był Kraków. Uczniowie poznali historię Zamku Królewskiego na Wawelu, dotknęli serca Dzwonu Zygmunta, odwiedzili kryptę św. Leonarda, gdzie Karol Wojtyła w 1946 roku odprawił swą pierwszą Mszę św. Byli również przy grobie pary prezydenckiej – Marii
i Lecha Kaczyńskich.

Zwiedzanie Wawelu zakończyło się przejściem przez Smoczą Jamę, za którą czekał Smok Wawelski. Odwiedzili też niezapomnianym miejscu radosnych, wieczornych dialogów Papieża z młodzieżą – plac przed oknem na Franciszkańskiej 3. Stąd udali się na krakowski Rynek, by podziwiać jego piękno, zasmakować krakowskich obwarzanków i usłyszeć na żywo dźwięk hejnału z wieży Kościoła Mariackiego.

Po noclegu, który spędzili w Sanktuarium Maryjno-Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymi rozpoczęli zwiedzanie tego miejsca, z którym od wczesnego dzieciństwa związany był Jan Paweł II. Tu Jan Paweł II pielgrzymował ze swoimi rodzicami, tu przybywał na odprawianie Dróżek Pana Jezusa i Dróżek NMP, tu również był podczas swojej pierwszej i ostatniej wizyty w Polsce jako głowa Kościoła rzymskokatolickiego.

Kalwaria Zebrzydowska położona jest tylko 13 km od Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły, gdzie uczestnicy spędzili trzeci dzień wycieczki.
- Jak mówił sam Papież - „tu wszystko się zaczęło”. Mieliśmy okazję i zaszczyt zobaczyć dom, w którym Jan Paweł II się urodził, kościół parafialny, w którym został ochrzczony i służył jako ministrant, ciekawą wystawa multimedialna „Wadowice Karola Wojtyły” i słynne kremówki. To wszystko pozwoliły nam na przeżycie wzruszających i niezapomnianych chwil – usłyszeliśmy.

Taka forma edukacji, lekcji historii, uwrażliwiania na sprawy tradycji i kultu pozwala w bogaty, urozmaicony i przystępny sposób poznać i przyswoić tak ważne dla nas Polaków wartości. O tym przekonuje wspaniała postawa i godne zachowanie wszystkich uczestników.

Za zorganizowanie pielgrzymki, a także jej przebieg, dziękujemy Ks. Krzysztofowi Lewickiemu, nauczycielom, opiekunom, rodzicom, a przede wszystkim Annie Ragiel, która wielkim sercem wsparła inicjatywę wyjazdu umożliwiając zdobycie części pieniędzy na pokrycie kosztów – mówi Katarzyna Kowalewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 14-10-2010 8:57
To jest szokujące, po przeczytaniu cały drżałem kilka minut. Górnolotność oraz szczegółowość opisu wskazuje na to, że autorka pewnikiem jest absolwentką którejś ze szkół.
~wow 14-10-2010 9:21
Ale fanatyzm religijny ale co tam przecież to krzyżoholicy
~HD 14-10-2010 9:56
Podobnie jak szlakami Lenina
Piipi Jelonkowa 14-10-2010 10:15
~FAJNIE ! .. że w był w programie Smok Wawelski ! ~Hi, .. Kościół Katolicki WIERZY w legendarne potwory i ... beatyfikację Wojtyły !
~ateista 14-10-2010 10:17
Obciach i kult jednostki.
rymcycymcy 14-10-2010 11:29
Smok też zasługuje na beatyfikację ...pałaszował brzydkie dziewice i poległ śmiercią męczeńską przez jakiegoś barana ! :)
~ 14-10-2010 14:54
Włoski dziennik „Il Giornale” podaje, że po kilku miesiącach przerwy komisja lekarska zostanie ponownie zwołana, aby dywagować na temat domniemanego cudu uzdrowienia przez JPII francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z choroby Parkinsona. Dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że w 2009 roku Benedykt XVI zgodził się na dekret mówiący o „heroiczności cnót JPII”, i tym samym – według zwolenników tej beatyfikacji – proces miał ruszyć z kopyta. Nic takiego się nie stało, bowiem opinie lekarskie były jednoznaczne i nie było żadnych dowód na cud uzdrowienia.
~ 14-10-2010 15:05
W swoim artykule „Il Giornale” zaznacza również fakt o powiązaniach papieża Polaka z założycielem Legionistów Chrystusa – ojcem Macielem Degollado. Gazeta podaje, że duchowny p...l miał „wielkie poparcie w Watykanie, także wśród najwierniejszych współpracowników JPII”. Autor artykułu dodaje również, że „na podstawie materiałów procesu ustalono, że Jan Paweł II nie miał wiedzy na temat ciężaru oskarżeń wobec Maciela”. Oczywiście to wierutna bzdura, ponieważ ofiary p...la, duchowni i świadkowie jego zbrodniczych działań wielokrotnie pisali i wspominali papieżowi o seksualnych upodobaniach meksykańskiego duchownego.
~ 14-10-2010 15:12
DOLNOŚLĄZAK. Czyżby ministerstwo od szkół wprowadziło nowy program zajęć z historii? A może to są innowacyjne lekcje religii. Po takiej wyprawie dzieciaki należałoby jeszcze zagonić na bogoojczyźnianą akademię zorganizowaną przez świetliczankę Machałek. Szanuję JP II i jego dokonania. Jednak bez przesadyzmu.
~ 14-10-2010 17:15
Pani Ragiel to raczej powinna się przenieść na Podkarpacie - dopiero tam, wśród swoich mogłaby rozwinąć skrzydła - tutaj tylko marnuje swój talent.I znowu nie zaprosiła na uroczystość w SP 10 swoich czarnych kolegów. Biedni niepokropieni uczniowie chyba będą płakać po nocach.
~ 14-10-2010 17:36
Papiezowi donoszono podobno wielokrotnie o przypadkach (setkach przypadkow) p...lli w Kosciele. No i co? No i wielkie G....chcialoby sie powiedziec. A teraz zrobia go prawie swietym.A ofiary p...lstwa beda do konca meczyc sie ze skutkami molestowania. Zaklamanie i ciemnogrod.
~ 14-10-2010 17:40
Arthur Budzinski już w 1974 roku zgłaszał władzom kościelnym, że padł ofiarą molestowania przez księdza Lawrence’a Murphy’ego. 20 lat później na informacje przekazane przez biskupa z Wisconsin Watykan i ówczesny kardynał Joseph Ratzinger także nie zareagował. Ofiara księdza-p...la po latach domaga się sprawiedliwości - podaje serwis www.informacjeusa.com. 61-letni dziś Budzinski, który od dziecka jest niemową, podczas konferencji prasowej za pośrednictwem córki GiGi powiedział dziennikarzom, że najwyższe władze kościelne wiedziały o wykorzystywaniu głuchoniemych chłopców w szkole św. Jana w stanie Wisconsin, w latach 1950-1974. Mimo to duchowni, a wśród nich obecny papież, nie zrobili nic aby stanąć w obronie bezbronnych dzieci i powstrzymać p...la. - Papież o tym wiedział. Powinien za to odpowiedzieć. Ktoś powinien zostać ukarany - mówił Budzinski
Piipi Jelonkowa 14-10-2010 21:21
.. za pieniądze mozna wszystko kupic ! .. nawet porządny nagrobek w kosciele Sant`Apolliner dla "swojego" z "Banda della Magliana"
~ 14-10-2010 23:56
...najdziwniejsze i najbardziej wymowne jest to, ze najwiecej przypadkow molestowania w kosciele zdarzylo sie za Jana Pawla II. Jesli nie chcial widziec i slyszec, co jego podwladni robia byl fatalnym szefem. Jesli nie umial dostrzec-tak samo zle. A teraz bedzie beatyfikacja. A ofiary biegaja po psychologach i beda z tym zyc do konca. Smutne, ale prawdziwe. I takie...katolickie....
~socjalista 15-10-2010 3:55
I pomyśleć ,jak by wyglądał nasz Kraj jak by nie wybrali K.Wojtyły na papieża /System tzw.komuna by i tak się rozsypał ale bylibyśmy bogatsi ,nie bylibyśmy tak grabieni.Zachęcam do przeglądu Finanse ,gdzie się podziewają nasze pieniądze.Złotówka mocna a wszysko coraz droższe,podatki największe a budżet pusty.I musimy jeszcze utrzymać machinę wyznaniową,która nic nie produkuje tylko wysysa kapitał.
Piipi Jelonkowa 15-10-2010 11:17
..do - [~Autora postu z godz.23:56..] .."biedny" Jan Paweł II był zle informowany ! ~Przeczyaj !... dzisiejsząą "Gazetę Wrocławską" ~ ¡¡¡¡¡¡SKANDAL!!!!!
~ 15-10-2010 11:21
Piipi...oni beda teraz wszystko robic, by zamydlic oczy. JPII byl przez tyle lat papiezem. W czasie jego "wladzy" koscielnej wydarzyly sie najbardziej bulwersujace przypadki p...lii "koscielnej". Nie wiedzial??? jesli to prawda, to slabym byl pasterzem. Dobry pasterz wie, bo ma pojecie, jak sie dowiedziec. Watykan i JPII oraz ten obecny zamiataja pod dywan. To strategia tej organizacji.
Piipi Jelonkowa 15-10-2010 11:23
~C.d .. przy swojej znajomosci języków obcych nie czytał prasy zagranicznej ! "El Pais" już w latach 90-tych pisała o "wybrykach" duchownych meksykanskiich ! ~Chyba,że Janowi Pawłowi II odpowiadała przyjazn z p...lem księdzem ..np.Degollado i jego ..PIENIĄDZE !
~ 17-10-2010 17:16
ad.~socjalista 03:55. Czy masz coś wspólnego, lub utożsamiasz się z ugrupowaniem, które pod nazwą Sojusz Lewicy Demokratycznej ma swoją siedzibę w Jeleniej Górze, przy ul. Wojska Polskiego 15 i któremu szefuje Grażyna Malczuk?
~ 22-10-2010 18:43
no tak, siec ma to do siebie, że jest się anonimowym, a to sprzyja pisaniu bezmyślnych komentarzy, bo każdy czuje się bezkarny... Każdy tak bardzo się obnosił ze swoją rozpaczą i bólem, kiedy umarł JP II, minęło raptem 5 lat, a tu takie słowa... OBŁUDA!!! już nawet nie można pojechać z dziećmi na wycieczkę, bo od razu musi być p...lem, bo przecież normalni ludzie nie mogą jechać, bo to by było przecież nienormalne, zawsze musi być jakiś podtekst, podwójne dno, czy jeszcze nie wiadomo co - głupota!!! najłatwiej oczerniać i pakować wszystkich do jednego worka!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group