Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9142
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pielęgniarki wyjdą na ulicę

Środa, 27 czerwca 2007, 0:00
Autor: DOB
Jelenia Góra: Pielęgniarki wyjdą na ulicę
Fot. Archiwum
W czwartek protest w jeleniogórskim szpitalu.

– Chcemy wyrazić poparcie dla tych, którzy protestują przed kancelarią premiera – mówi Danuta Romanowska, przewodnicząca Związku Zawodowego NSSZ „ Solidarność” działających w jeleniogórskim szpitalu.

W czwartek w południe pracownicy wyjdą przed budynek szpitala. Będą nie tylko pielęgniarki, ale i położne, salowe, kierowcy oraz inni pracownicy. Niewykluczone, że dołączą do nich także lekarze.

– Odczytane zostaną stanowiska trzech związków zawodowych, a punktualnie o godz. 12.19 – wzorem swoich kolegów i koleżanek stojących w Warszawie – przez kilkadziesiąt sekund będziemy uderzać plastykowymi butelkami – mówi Danuta Romanowska.

Podkreśliła, że pacjenci szpitala nie zostaną w tym czasie bez opieki. – Akcja potrwa może z pół godziny. Oddziały ratunkowy, OIOM czy też dializy będą pracowały w tym czasie normalnie. Na pozostałych oddziałach będą dyżury – mówi.

Danuta Romanowska zaprasza rodziny pracowników oraz mieszkańców do przyłączenia się do protestu. Jak twierdzi, ma nadzieję, że wkróce protest w Warszawie się zakończy. Pielęgniarki bowiem podjęły rozmowy z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group