Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4563
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pewna fortuna dla „jedenastki”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 8 lutego 2009, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
Uczennice SP nr 11 podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Fot. TEJO
Ponad dwa miliony siedemset tysięcy złotych wpłynie na konto Szkoły Podstawowej nr 11. Po unieważnieniu poprzedniego konkursu placówka ponownie dostała wsparcie na realizację projektu „Wiem – umiem – świadomie wybieram” w ramach Programu Operacyjnego Kapitału Ludzki – Piorytet IX.

Projekt ponownie otrzymał pozytywną ocenę uzyskując dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 2.750.846.10 zł. tj. w kwocie wyższej od wnioskowanej o 130.000 zł. Oficjalnym beneficjentem projektu jest prezydent Jeleniej Góry – informuje Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11.

Przypomnijmy, że poprzedni konkurs został unieważniony w październiku ubiegłego roku przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ze względów proceduralnych.

Obecnie trwają prace przygotowawcze mające na celu uruchomienie projektu.
Dyrekcja szkoły przewiduje, że od 1 marca rozpoczną się stałe, cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży według specjalnie przygotowanych programów przez nauczycieli największej podstawówki w mieście.

W bogatej ofercie zajęć przewidziano doskonalenie języków obcych, zajęcia komputerowe, terapeutyczne, logopedyczne, teatralne, plastyczne, ekologiczne, pierwszej pomocy, krajoznawcze (wycieczki) i sportowe (w tym lekcje pływania).

Łącznie w okresie dwóch lat objętych programem zostanie około 750 uczniów, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~s. 8-02-2009 9:53
Jak zwykle "jedenastka", jedyna szkoła w mieście.
~*** 8-02-2009 10:48
bo 11 jest najlepsza w jeleniej!z dyrekcja i gronem pedagogicznym na czele!
HankaOdRumcajsa 8-02-2009 11:11
...wszystkie szkoły powinny mieć taką ofertę... No ale lepszy rydz niż nic...
~hm 8-02-2009 11:33
Wszystko pójdzie na płace nauczycieli.
~ 8-02-2009 11:35
Jeżeli "Oficjalnym beneficjentem projektu jest prezydent Jeleniej Góry" to może dorzuciłby z tej kasy trochę na rzecz rozwoju dzieci w innych szkołach, bo robi się w Jeleniej Górze podział na dzieci na te lepsze (ze szkoły nr 11) i gorsze (uczęszczające do pozostałych szkół). To coś jakby podział na absolwentów Żeroma i Norwida w późniejszym życiu. W końcu to są publiczne pieniądze, zatem nie powinno się za nie tworzyć wspaniałego ośrodka oświatowego w jednej szkole kosztem niedorozwoju pozostałych szkół. Wiadomo, że do "jedenastki" nie zapiszą się wszystkie dzieci z Jeleniej Góry, zatem czyje dzieci tam trafiają poza dziećmi mieszkającymi w pobliżu tej szkoły? Tylko dzieci rodziców, których stać na codzienne dowożenie swoich pociech z odległych zakątków, a nawet spoza miasta.
~... 8-02-2009 12:43
Chodziłam do tej szkoły, ale popieram przedmowce
~ago od kosmosu 8-02-2009 13:20
Zapomniałam się podpisać pod postem z 11:35.
~Iza 8-02-2009 16:45
Wprawdzie moje dzieci już z SP 11 dawno wyrosły, ale ja bardzo przepraszam... dlaczego chcecie zabierać pieniądze szkole, której nauczyciele sami opracowali program działań, obliczając koszty na konkretną liczbę uczestniczących w tych działaniach własnych uczniów? Dlatego, że nauczycielom z tej szkoły się CHCIAŁO, a reszta chciałaby się załapać na gotowe? Kto sobie zapracował, ten ma, i tyle. A oficjalnym beneficjentem musi być miasto tylko dlatego, że jest formalnym organem założycielskim szkoły. Miasto przyczyniło się o tyle, że przystawiło pieczątkę i wysłało projekt. Ma rozdawać nie swoje? Ukraść własność intelektualną i płynące z niej pożytki? Ktoś tu chyba na głowę upadł... Brawo dla nauczycieli z SP 11, a reszta niech się bierze za robotę, jak chce coś mieć, a nie wyciąga łapę po cudze,
~perry brian 8-02-2009 17:30
No to czas na łyżkę dziegciu do tej beki miodu. Jedenastka to szkoła jak każda inna. W żaden sposób od przeciętnej nie odbiega. Co do wyławiania talentów- poniżej przeciętnej. Zajęcia pozalekcyjne- brak sensownej zachęty ze strony prowadzących. Języki obce w klasach niższych- absolutna lipa choćby z powodu permanentnie odwoływanych zajęć. Ogólnie- popkultura. Dużo lepiej byłoby zainwestowac środki w szkoły bardziej kameralne- typu np. SP 5, która mimo iż jest solą w oku co niektórych rozwija się. A Panu Dyrektorowi przydaloby się trochę refleksji- największa nie zawsze znaczy najlepsza! Może trzeba się jeszcze trochę postarać?
~perry brian jeszcze raz 8-02-2009 17:34
A poza wszystkim- to może dzięki tym pieniądzom szkoła zaniecha żenad pod postacią np. zbiórek pieniędzy na ławki dla następnych klas organizowanych wśród rodziców "dobrowolnie". Nie chodzi mi tu o kilkadziesiąt złotych. Rzecz w idei... Pozdrawiam wszstkich trzeźwo myślących!
~ago od kosmosu 8-02-2009 17:40
Do ~Iza. Nikt tutaj nie wyciąga po nic łapy, bo nawet nie jest pracownikiem oświaty. Po lekturze tego artykułu można było wysnuć wniosek, że jak beneficjentem jest Miasto, to ono samo wystąpiło o te środki. Pani wypowiedź wyjaśnia zaistniałą sytuację. No to w takim razie brawo dla nauczycieli SP 11!
~ago od kosmosu 8-02-2009 17:46
do Iza. cd. Jednak z drugiej strony co Pani powie na takie zdanie z artykułu.: "Łącznie w okresie dwóch lat objętych programem zostanie około 750 uczniów, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 11". Jeżeli GŁÓWNIE z SP nr 11, to znaczy, że program obejmowałby również inne szkoły, ale beneficjentem ostatecznym zostaną GŁÓWNIE dzieci z "jedenastki".
~ago od kosmosu 8-02-2009 18:01
Z drugiej strony - rzeczywiśnie należy się podziw dla ciężko zapracowanych nauczycieli tej szkoły, skoro poza codziennymi obowiązkami znaleźli jeszcze tak wiele czasu i na to, aby opracować projekt unijny. I to na taką wielką kwotę! No to inni nauczyciele powinni brać z nich przykład.
~perry brian jeszcze raz 8-02-2009 18:02
A poza wszystkim- to może dzięki tym pieniądzom szkoła zaniecha żenad pod postacią np. zbiórek pieniędzy na ławki dla następnych klas organizowanych wśród rodziców "dobrowolnie". Nie chodzi mi tu o kilkadziesiąt złotych. Rzecz w idei... Pozdrawiam wszstkich trzeźwo myślących!
~olo 8-02-2009 18:56
Tylko szkoda, że z takich zajęc w 11-tce korzystają zawsze te same dzieci, potomkowie nauczycieli oraz rodziców na stanowiskach, albo takich, którzy mają siłę przebicia, głównie przez zasobnośc portfela.No, zapomnaiłem dodac do tego grona dzieciaków lekarzy i stomatologów, których rodzice lecza grono pedagog. z 11-tki. "Dziwnym" trafem, na najciekawsze zajęcia nie ma miejsca dla zwykłego ucznia szkoły, którego rodzina nie mieści się w ww gronie :( Znam temat z własnego doswiadczenia. Na początku roku zrobione zostały testy dla dzieci, które chciały się zapisac na te ciekawe zajęcia. I zgadnijcie które miały najwiecej punktów? Szkoda tylko, że wcześniej, dziwnym trafem,niektóre dzieci znały pytania. 11-tka jest szkołą , które najbardziej uczy dzieci , że jak ma sie "plecy" to jest lżej,lepiej, dostaje sie lepsze oceny i na koniec roku Fryderyka.Tego doskonale uczy 11-tka.Wyścig szczurów od zerówki. Niestety, to same dzieci potrafią zobaczyc takie różnice, od najmłodszych klas.Dziecko pyta potem rodziców, a dlczego Tomek dostał znów Fryderyka, skoro jest taki niegrzczny, bije ,popycha,przezywa.A pani zawsze do niego mówi Tomuś. Jak wytłumaczyc synkowi, że tatuś Tomusia załatwia dla szacownego grona różne rzeczy? Albo wizyty i zabiegi lekarskie poza kolejnością? Taka jest właśnie rzeczywistośc 11-tki.I wierzcie mi, lepiej dziecku w zwykłej podstawówce, o wiele lepsza jest 2-ka .Tam dzieci oceniane są za pracę, naukę i osiągane wyniki, a nie za status rodziców.I podobnie z zajęciami dodatkowymi.
~ 8-02-2009 20:14
Zgadzam się z ~olo. Jest tak jak pisze. Za przykład można podać także i inne szkoły.
~s. 8-02-2009 21:23
Wszyscy wiedzą jak się rzeczy mają w 11, ale instytucja, która powinna juz dawno być zlikwidowana - czyt. kuratorium, promuje ten sztuczny "twór". Dlaczego ? - oto jest pytanie.
~momo 8-02-2009 22:53
Rzygac mi sie chce jak czytam posty w stylu Olo i podobne. Komus sie cos udalo, ktos sie tytanicznie napracowal zeby zrobic projekt unijny na ponad 2 mln (zawistni ignoranci pewnie nawet nie wiedza jak sie trzeba napocic, ile nocy zarwac zeby zrobic taki projekt, zwlaszcza ze konkurencja byla z calego woj. dolnoslaskiego), a sfrustrowani pieniacze tylko rwa sie zeby opluc i sciagnac na dol.... Nie wiem jaka szkola jest lepsza, 11 czy 2, ale jasno wynika z informacji, ze to nauczyciele z 11 opracowali projekt dla dzieci, a nie z 2. Pod tym artykulem powinny byc tylko gratulacje i radosc, ze takie srodki wplyna do Jeleniej. Nauczcie sie troche w jakim swiecie zyjecie. Wtedy moze bedziecie w stanie zrozumiec tekst w gazecie czy na portalu... Paranoja, zreszta nie mam zludzen, ze to nie koniec tego szkalowania i marudzenia...
~Kuriozum!!! 9-02-2009 9:07
Można by godzinami dyskutować na temat celowości realizacji w szkołach projektru PO KL pr.IX. Rzeczywiście wiekszośc środków pójdzie na wynagrodzenia dla nauczycieli. Ale takie są "mądre" wytyczne. W tej sytuacji: CHWAŁA!!! że nauczyciele z 11 napisali ten projekt. To dziesiątki godzin cięzkiej pracy (intelektualnej więc dla niektórych dyskutantów forum niezrozumiałej) dzięki której parę złotych trafi do Jeleniej. Do sklepikarzy, usługodawców itp. itd. To wyłaczna zasługa GRUPY AKTYWNYCH NAUCZYCIELI !!! TO KURIOZUM!!!! Że znajdują się malkontenci którym to nie odpowiada. Ale... frustraci zawsze są na tym forum najgłośniejsi.
~iga 9-02-2009 15:31
Proszę o rzetelną informację, środki pozyskała również SP nr 10. Mała kameralna szkoła nie moloch taki jak 11.
~ago od kosmosu 9-02-2009 19:08
Po przeczytaniu postu Pani Igi z 15:31 stwierdzam, że dobrze odczytałam artykuł, a pani "Kuriozum!!!" może powściągnęłaby swoje nerwy. Nauczycielowi nie wypada publicznie wyżywać się na innych internautach, bo daje wtedy zły przykład uczniom. Wiadomo, że napisanie unijnego projektu wymaga wielotygodniowego wysiłku i nie jest wcale proste. Myśli Pani, że na tym forum tylko Pani jest "wszystko rozumiejąca"? Poza tym może lepiej zasięgnąć informacji odnośnie ostatecznego przeznaczenia środków zanim zacznie się nazywać innych "malkontentami" i "frustratami".
~do Ago od kosmosu; 10-02-2009 11:18
Nie jestem nauczycielem :-). Bardzo dobrze znam procedury pisania wniosków, realizacji i rozliczania projektów. Jeżeli ktoś zupełnie nie znając się na rzeczy feruje bardzo odważnie brzmiące krytyczne wyroki odnośnie opisywanej w artykule sytuacji to niestety powodem może być jakaś frustracja. A narzekanie bez powodu można nazwać malkontenctwem. Ponieważ krytyka jest najłatwiejszą i nie wymagającą większego przygotowania formą wszelkiej aktywności - naturalną koleją rzeczy na tym forum najwięcej jest malkontentów i frustratów. Naturalnie nie wszyscy. O co się obrażać??? Ago! powściągnij nerwy!:-) Kuriozum
~Ja 22-02-2009 21:24
ago od kosmosu - weź się schowaj. Moja mama jest nauczycielką w i pisała ten projekt i wiem jak to wygląda. Trzeba było mieć pomysł, wszystko dokładnie opracowane, a formalności i papierków było od groma. Ale nauczycielom się chciało, to mają pieniądze. Każda inna szkoła mogła to zrobić. Z tego co wiem, to 10tka też pisała projekt, ale nie wiem czy dostali pieniądze. I to nie jest tak, że prezydent miasta sobie wybrał szkołę, czy coś w tym stylu. Nie napisali projektu - nie mają pieniędzy. Proste. Mogą spróbować za rok. I jeszcze coś do Olo - jak chodziłam do 11tki też zawsze słyszałam, że mama mi załatwia oceny... Szkoda tylko, że później i w gimnazjum i w liceum tak samo dobrze się uczyłam, nie mając mamy w szkole. Więc jeśli uważasz, że dzieci nauczycieli są głupie tylko dlatego, że mają rodziców nauczycieli, to masz bardzo płytkie myślenie. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group