Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4738
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pewna fortuna dla „jedenastki”

Niedziela, 8 lutego 2009, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pewna fortuna dla „jedenastki”
Uczennice SP nr 11 podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Fot. TEJO
Ponad dwa miliony siedemset tysięcy złotych wpłynie na konto Szkoły Podstawowej nr 11. Po unieważnieniu poprzedniego konkursu placówka ponownie dostała wsparcie na realizację projektu „Wiem – umiem – świadomie wybieram” w ramach Programu Operacyjnego Kapitału Ludzki – Piorytet IX.

Projekt ponownie otrzymał pozytywną ocenę uzyskując dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 2.750.846.10 zł. tj. w kwocie wyższej od wnioskowanej o 130.000 zł. Oficjalnym beneficjentem projektu jest prezydent Jeleniej Góry – informuje Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11.

Przypomnijmy, że poprzedni konkurs został unieważniony w październiku ubiegłego roku przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ze względów proceduralnych.

Obecnie trwają prace przygotowawcze mające na celu uruchomienie projektu.
Dyrekcja szkoły przewiduje, że od 1 marca rozpoczną się stałe, cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży według specjalnie przygotowanych programów przez nauczycieli największej podstawówki w mieście.

W bogatej ofercie zajęć przewidziano doskonalenie języków obcych, zajęcia komputerowe, terapeutyczne, logopedyczne, teatralne, plastyczne, ekologiczne, pierwszej pomocy, krajoznawcze (wycieczki) i sportowe (w tym lekcje pływania).

Łącznie w okresie dwóch lat objętych programem zostanie około 750 uczniów, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group